Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Książeczki Pucio – od jakiego wieku dla Twojego dziecka?

2022-07-11
Książeczki Pucio – od jakiego wieku dla Twojego dziecka?

Rozwój mowy to jeden z najistotniejszych elementów życia człowieka. Składa się on z kilku etapów, a całkowicie rozwiniętą mowę zazwyczaj zauważa się u dziecka w okolicach 7 roku życia. Do tego czasu warto zadbać o wspomaganie rozwoju mowy u naszych dzieci.

Jak wspomóc rozwój mowy dziecka?

Jeżeli szukamy pomocy we wspomaganiu rozwoju mowy u naszych pociech to książeczki dla dzieci Pucio są najlepszym rozwiązaniem! Pucio to tytułowy bohater serii książek autorstwa Marty Galewskiej-Kustry wydawnictwa Nasza Księgarnia. Autorka jest pedagogiem dziecięcym i logopedą, więc decydując się na zakup książeczek dla dzieci Pucio, możemy być pewni, że zostały one stworzone przez prawdziwą specjalistkę!

Nieprzerwanie towarzyszy wielu maluchom w drodze do opanowania sztuki mówienia. Te niepozornie proste jeżeli chodzi o zawartą w nich treść książki wspierają rozwój mowy już u najmłodszych dzieci. Zawarte w nich sylaby, wyrazy dźwiękonaśladowcze i zdania są idealnym wstępem do nauki wypowiadania pierwszych słów, a z czasem całych zdań. Kolorowe i wyjątkowe ilustracje stworzone przez Joannę Kłos przyciągają uwagę dzieci i zachwycają ich rodziców. Poszczególne książeczki Pucio są dostosowane do etapów rozwojowych dziecka, a ich treść nawiązuje do życia codziennego w rodzinie głównego bohatera.

Jak pracować z pomocą Pucio książeczki?

Ustalmy na początek od jakiego wieku są przeznaczone książeczki Pucio. Seria tych niezwykłych publikacji może towarzyszyć naszym pociechom od wczesnego okresu niemowlęcego, ponieważ początkowe części przeznaczone są już od pierwszych miesięcy życia. Gdy dziecko zacznie interesować się choćby ilustracjami to znak, że możemy rozpocząć zabawę i naukę z tą niezwykłą serią. Kiedy sięgamy po książkę Pucio, od czego zacząć naszą pracę? Czytając naszym dzieciom krótkie historyjki zawarte w książce lub samodzielnie opowiadając co widzimy na ilustracjach, rozpoczynamy przygodę z nauką mowy. Dziecko słuchając tego co mówimy z czasem zacznie powtarzać głoski, sylaby, słowa, a na końcu całe zdania. Nie musimy wywierać presji na naszych maluchach i zmuszać ich do wypowiadania konkretnych dźwięków. Na pierwszych stronach każdego wydania zawarta jest krótka instrukcja na temat jak najlepiej posługiwać się książką.

pucio od jakiego wieku

Zdaniem autorki książeczek Pucio, dzieci same mają zdecydować kiedy zaczną po nas powtarzać to co słyszą. Rozwój mowy jest kwestią indywidualną. Jednocześnie jest to proces wymagający od naszych dzieci wiele wysiłku, dlatego warto podejść do niego roztropnie i ze spokojem. Należy zadbać o odpowiednią atmosferę podczas pracy z książką, aby dziecko czerpało przyjemność ze zdobywania nowej wiedzy z zakresu mówienia. Wiadomo, że nic nie daje tak zadowalających efektów pracy jak nauka przez zabawę. Jednocześnie nic nie potrafi tak zniechęcić do pracy jak nauka pod przymusem.

Wybierając książki Pucio od czego zacząć?

Wybierając książki dla naszych pociech kierujemy się wskazaniami dla jakiej grupy wiekowej są one przeznaczone. Zastanówmy się w przypadku książek Pucio, od jakiego wieku można decydować się na zakup poszczególnych części. Niektóre książki dla dzieci są przeznaczone dla konkretnej grupy wiekowej. Są również takie Pucio książeczki z których korzystanie jest bardziej zależne od etapu rozwojowego dziecka. Znając nasze pociechy możemy wybierać konkretne książeczki Pucio dostosowując tematykę do potrzeb naszych maluchów.

Sięgając po niektóre części sami musimy stwierdzić czy zawarta w nich tematyka dotyczy sytuacji doświadczanych przez nasze dzieci (na przykład kwestie rezygnacji z używania pieluch czy tematyka dotycząca wprowadzania nowych potraw do diety dzieci itp.). Poniżej przedstawiamy wybrane tytuły z serii Pucio wraz z krótkimi opisami czego możemy się spodziewać po ich przeczytaniu. Mamy nadzieję, że wybierzecie coś dla swoich szkrabów.

 • Pucio uczy się mówić”- to pierwsza część całej serii. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 0-3 lat. Mali czytelnicy zapoznają się z główną postacią i całą jego rodzinką. Ta książka pomaga nam dowiedzieć się w towarzystwie bohatera o imieniu Pucio, od czego zacząć przygodę z mówieniem. Zawarte w niej sylaby i wyrazy dźwiękonaśladowcze, które wpadają w ucho naszym maluchom i pozwalają na zapamiętanie i powtarzanie jak największej ilości dźwięków.
 • Pucio mówi pierwsze słowa” –ta Pucio książeczka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 2 lat. W tej części uczymy się nieco trudniejszych słów niż w części poprzedniej, a nawet opanujemy wypowiadanie prostych zdań.
 • „Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”- kolejna książeczka zawierająca wyrazy dźwiękonaśladowcze, sylaby i głoski.
 • Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki" – część przeznaczona dla dzieci, które są gotowe na pożegnanie pieluszki i rozpoczęcie przygody z nocnikiem. Ta książka z kolejnymi historiami chłopca o imieniu Pucio, od jakiego wieku zacznie być czytana zależy od gotowości rodziców i ich dzieci
 • Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia” – jeżeli potrzebujesz wsparcia, bo twoje dziecko jest niejadkiem albo niechętnie poznaje nowe potrawy warto sięgnąć po tę część przygód. Sceneria historii toczy się w restauracji gdzie Pucio ma okazję doświadczać nowych smaków.
 • Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci” – tym razem Pucio zabiera nas do miasta. Poznajemy: kolejne wyrazy dźwiękonaśladowcze, nowe słowa i sytuacje.
 • Pucio i ćwiczenia z mówienia” – w tej części poznajemy kolejne słowa i zdania oraz uczymy się odmieniać czasowniki i rzeczowniki.
 • „Pucio mówi dzień dobry” –wybór tej Pucio książeczki to idealny pomysł jeśli chcemy zapoznać nasze dzieci ze słowami dotyczącymi dnia codziennegoDzięki temu poza dalszym rozwijaniem mowy możemy zapoznać nasze dzieci z czynnościami jakie wykonujemy każdego dnia.
 • „Pucio mówi dobranoc” – tutaj poznajemy wszystkie czynności i sytuacje związane z przygotowywaniem się do snu.
 • Pucio na wakacjach”- książka dla dzieci w wieku 3-6 lat. Pucio wraz ze swoją wesołą rodzinką wyjeżdża na wakacje gdzie razem z nim nasze maluchy mogą dalej poszerzać swój zasób słownictwa i uczyć się wypowiadać trudniejsze głoski.
 • Pucio umie opowiadać” – opisana tu jest historia przyjścia na świat brata Pucia i późniejszej opieki nad noworodkiem. Czytanie wraz z naszą pociechą tej książeczki dla dzieci Pucio może być impulsem do zadawania pytań na temat narodzin naszego dziecka lub może być pomocna w oswajaniu się z pojawieniem się kolejnego członka rodziny.

Pucio gry zabawy i maskotki

pucio od czego zacząć

Książeczki dla dzieci Pucio to wspaniały pomysł na prezent, jak i inwestycja w edukację naszych własnych pociech. Rozpoczęcie przygody z tym uroczym bohaterem i poznanie jego sympatycznej rodzinki sprawi dużo radości naszym dzieciom i zdecydowanie pomoże im sprawniej opanować umiejętność mówienia, Wybierając konkretne książki z serii Pucio, od czego zaczniemy zależy od nas. To którą książkę opowiadającą historię Pucia, od jakiego wieku zaczniemy czytać, musimy zdecydować na podstawie etapu rozwojowego naszego dziecka. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele części o różnej tematyce i na różnych poziomach wiedzy. A dla wielkich fanów Pucio dostępne są również puzzle, gry i domino, a nawet pluszowa wersja naszego bohatera.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5140 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Szybko bez żadnych problemów
2024-04-28
Super
pixel