Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Edukacyjne książeczki dla dwulatka

2022-08-11
Edukacyjne książeczki dla dwulatka

Jako rodzice często zastanawiamy się nad czytaniem książek dwuletniemu dziecku. Okazuje się, że może ono sporo wynieść z różnych czytanek, ale musimy mu wybrać odpowiedni tytuł. Które książeczki dla dwulatka będą dla niego najbardziej odpowiednie? 

Jakie cechy powinna spełniać książka dla dwuletniego dziecka?

Książeczka dla dwulatka może mocno różnić się od czytanek dla trochę starszych dzieci. Powinniśmy to uwzględniać przy naszych zakupach. Musimy pamiętać, że na tym etapie dziecko nie umie jeszcze czytać. Może jedynie zacząć rozróżniać poszczególne litery. Należy unikać skomplikowanego słownictwa, które i tak nie będzie zrozumiane przez najmłodsze dzieci. 

Książeczki edukacyjne dla 2 latka mogą nauczyć je wielu rzeczy, ale nie powinna to być od razu tabliczka mnożenia. Lepiej, jeśli zaczniemy od zwierzątek domowych, zabawek albo jedzenia. To właśnie takimi tematami zainteresujemy dziecko w pierwszej kolejności. Musimy pamiętać, że książeczki dla dzieci edukacyjne nie mogą być ścianą tekstu. Na jednej stronie powinno znajdować się maksymalnie kilka zdań. Najlepiej, gdy są napisane wielką i wyraźną czcionką. Nie zaszkodzą też napisy o różnych kolorach.

Pamiętajmy też, że książeczki dla dwulatka powinny stawiać na jak największą liczbę obrazków. Dziecko na pewno bardziej zainteresuje się czytanką pełną kolorowych zwierząt, domowych przedmiotów albo roślin. Zwracajmy uwagę na jakość tych czytanek. Wybierajmy estetycznie i ładnie wykonane książeczki dla dzieci edukacyjne. Pozwolą się one przyzwyczaić do wyglądu liter albo cyfr i dostarczą dwulatkowi niejednej ciekawostki ze świata. Być może na obrazkach znajdą się przedmioty i zabawki, których dzieci używają na co dzień - pozwoli się to bardziej utożsamić z czytanką.

Książeczki edukacyjne dla 2 latka

Książeczki dla dzieci muszą zatem być:

  • krótkie i zwięzłe
  • oparte na prostym słownictwie
  • kolorowe i pełne ładnych obrazków

Jakie tytuły poleca się dwuletnim dzieciom?

Książeczki edukacyjne dla 2 latka możesz śmiało kupić w naszym sklepie internetowym z zabawkami dla dzieci manima.pl. Nie zabraknie tu historyjek z sympatycznym Puciem, który przedstawia dzieciom swoje codzienne życie. Jego opowieści dają pewność, że w czytance nie pojawi się zbyt skomplikowane słownictwo. Możemy je spokojnie czytać dwulatkom każdego wieczora.

W książeczkach dla dzieci edukacyjnych z Puciem mamy pewność, że poruszane są jedynie tematy interesujące je na co dzień. Przykładem jest jedzenie albo spacer po mieście. Jako rodzice dostajemy też czytanki na temat pierwszych słów dziecka. Dołączone do nich są nawet najprostsze ćwiczenia. Ciekawą książeczką dla dwulatka może być też jedna z historyjek o Felusiu i Guciu. Opowiadają one o przyjaźni głównego bohatera z misiem, gdzie ten drugi tłumaczy mu jak działa świat. Zostajemy więc w pewnym sensie zastępowani przez sympatyczne zwierzątko. 

Książeczki dla dwulatka o charakterze edukacyjnym nie mogą być jedynie ładnymi historiami. Z każdej czytanki coś powinno zostać w dziecku na zawsze. To idealny okres na przyswajanie podstawowej wiedzy. Książeczki edukacyjne dla 2 latka dają nam absolutną pewność, że dziecko przyswoi maksymalnie dużo z codziennego czytania.

Jakie są zalety czytania dwuletnim dzieciom?

Jako rodzice często zastanawiamy się, czy czytanie dwulatkom ma w ogóle sens. Jest udowodnione badaniami, że książeczki dla dzieci edukacyjne pozwalają im lepiej sobie radzić potem w szkole. Nie chodzi tu jedynie wyłącznie o oceny. Nasze pociechy znacznie lepiej radzą sobie w codziennych kontaktach z rówieśnikami. Przyda się zwłaszcza na etapie przedszkolnym. Wynika to między innymi ze zwiększonego zasobu słów, które mogą dostarczyć książeczki dla dwulatków. Przykładem takiej książki dla dzieci będzie "Pucio mówi pierwsze słowa".

książeczki dla dwulatka

Dziecko dzięki czytaniu przyswaja nie tylko wiedzę. W książeczkach edukacyjnych dla 2 latka zawartych jest też sporo mądrych historii, które rozwijają wrażliwość oraz uczą empatii. Dzieci powinny w pierwszych latach życia skupiać się na pierwszych przyjaźniach oraz zacieśnianiu więzi społecznych. Musimy o tym pamiętać jako rodzice.

Badania jednoznacznie pokazują, że zaniedbania w tym temacie mogą prowadzić nawet do chorób psychicznych. Książeczka dla dwulatka to zatem nie tylko wiedza, ale również radzenie sobie w przyszłym życiu.

Dlaczego rodzice powinni codziennie korzystać z książeczek dla dzieci?

W czasach smartfonów i mediów społecznościowych coraz rzadziej spędzamy czas ze swoim dzieckiem. Czytanie powinno być ważną częścią naszego wychowywania. Książeczka dla dwulatka sprawi, że zbliżymy się do swojego dziecka, a ono będzie przyzwyczajało się do naszego głosu. Nie musi wcale wiele rozumieć z samej treści.

Codzienne spędzenie czasu przy dziecięcym łóżeczku sprawi, że poczujemy się szczęśliwi i bardziej spełnieni jako rodzice naszych pociech. To znacznie bardziej wartościowa rzecz niż uczenie dzieci korzystania ze smartfona. Czytanie książeczek edukacyjnych dla 2 latka sprawi, że będziemy to robić również w przyszłości - kiedy jest to najważniejsze.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5150 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
SZYBKA REAKCJA I REALIZACJA ZAMÓWIENIA
2024-05-19
Wszystko ok
pixel