Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zestaw do piaskownicy - jakie zabawki są potrzebne?

2022-09-15
Zestaw do piaskownicy - jakie zabawki są potrzebne?

Zabawa w piaskownicy jest świetną formą spędzania czasu przez dziecko. Nie tylko rozwija wyobraźnię naszej pociechy, ale również pozytywnie wpływa na jej rozwój. Dowiedz się jakie zalety ma zabawa piaskiem, jakie zabawki do piasku wybrać oraz czym powinny się charakteryzować.

Dlaczego zabawa piaskiem jest dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu?

Jest wiele zalet płynących z zabaw w piaskownicy. Jedną z podstawowych jest to, że dziecko spędza czas na świeżym powietrzu. Pozytywnie wpływa to na samopoczucie oraz kondycję zdrowotną naszej pociechy. Dodatkowo, piaskownica jest świetnym miejscem do zawierania nowych znajomości. Dzieci podczas zabawy chętniej wchodzą w interakcję z innymi najmłodszymi, rozwijając tym samym swoje zdolności interpersonalne. 

Mimo tego, że największą radość dają dziecku zabawki do piaskuto już samo obcowanie z piaskiem może przynieść wiele korzyści. Poniżej wymieniliśmy kilka:

  • Piasek wpływa na rozluźnienie napięcia mięśniowego
  • Stymuluje układ nerwowy oraz krążenia
  • Rozwija motorykę małą, czyli sprawia, że nasze dziecko coraz sprawniej będzie operować dłońmi, poprzez np. używanie łopatki do piasku.
  • Rozwija koordynację wzrokowo - ruchową.

Dodatkowo, zestaw do piaskownicy i zawarte w nim specjalne zabawki do piasku rozwijają kreatywność naszego dziecka i jego zdolność do abstrakcyjnego myślenia.

foremki do piasku

Jakie zabawki do piasku wybrać?

Większość z nas, słysząc hasło zestaw do piaskownicy oczami wyobraźni widzi foremki oraz wiaderko do piasku. Producenci zabawek na szczęście zadbali o nasze najmłodsze pociechy i znacznie wzbogacili swoje oferty. Odpowiedni dobór zabawek sprawi, że nasze dziecko będzie chętnie spędzało czas w piaskownicy, nie nudząc się zbyt szybko, a dodatkowo rozwijając swoje umiejętności w różnych obszarach.

Tematyczne zestawy do piaskownicy, np. zestaw dla ogrodnika bądź budowlańca, a także miłośnika świata podwodnego, sprawia, że piaskownica staje się miejscem niekończącej się zabawy oraz eksploracji świata. Pozwala również dziecku na poznanie oraz rozwijanie swojego hobby. Dodatkowo, dziecko puszczając wodze fantazji, może podstawowe zabawki np. łopatki do piasku wykorzystać do niesamowitych celów. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Kolejnym pomysłem na wykorzystanie zabawek, oficjalnie przeznaczonych do piaskownicy, jest używanie ich podczas kąpieli. Urozmaici to dziecku czas spędzony w wannie, dodatkowo czyniąc wieczorny rytuał bardziej atrakcyjnym. Dostępny jest również specjalny zestaw do piaskownicy i kąpieli, który można zamontować w wielu miejscach, również w wannie.

Bezpieczeństwo zapewnia stabilna konstrukcja oraz solidne wykonanie. Może okazać się, że foremki do piasku bądź łopatki, po jakimś czasie przestaną być atrakcyjne dla starszego dziecka. Z oczywistych względów, pociecha będzie oczekiwać coraz więcej od zabawek, bo jego zabawy będą bardziej złożone. Idealne wtedy będą samochody do piaskownicy np. wywrotka bądź taczki, umożliwiające przewożenie większej ilości materiału. Istotne jest to, aby zabawki do piasku odpowiadały upodobaniom naszej pociechy i sprawiały, że zabawa staje się pełna ekscytacji oraz radości. Wystarczy obserwować naszą latorośl podczas zabawy, aby zobaczyć, które przedmioty wzbudzają jej największą ciekawość.

Czym powinny charakteryzować się zabawki do piasku?

Mogłoby się wydawać, że łopatka do piasku, oprócz możliwości nabrania nią odpowiedniej ilości piasku, nie musi spełniać żadnych innych wymogów. Nic bardziej mylnego. Zabawki te, ze względu na ich przeznaczenie oraz sposób użytkowania, bardziej niż inne, narażone są na uszkodzenia, ubrudzenie oraz szybkie zużycie. Istotny jest więc dobór odpowiedniego materiału, który sprawi, że wiaderko do piasku przetrwa dłużej niż jedną zabawę w piaskownicy. Z tego właśnie względu, zabawki z przeznaczeniem do piaskownicy, najczęściej wykonane są gładkie plastiku. Ich śliska powłoka zapobiega przyleganiu brudu, dodatkowo nie sprawiając problemu podczas ich czyszczenia. Kolejnym czynnikiem jest kolor.

zestaw do piaskownicy

Wyobraźmy sobie, że nasze dziecko posiada foremki do piasku w odcieniu beżowym bądź jasnej żółci. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że każda zabawa w piaskownicy bądź na plaży, wiązałaby się z utratą jednego elementu zestawu. Przez wtapiający się w tło kolor, odnalezienie ich na dużej powierzchni jest praktycznie niemożliwe. Ze względów praktycznych, kolor zabawek do piasku jest zazwyczaj jaskrawy, dzięki czemu przedmiot staje się widoczny nawet z dużej odległości. Dodatkowo, wyróżniające się barwy, zmniejszają ryzyko pozostawienia zabawki w publicznej piaskownicy, co jest szczególnie ważne w przypadku foremek do piasku, które zazwyczaj ciężko kupić pojedynczo.

Czy zestawy do piaskownicy są dobrym pomysłem?

Czasy, kiedy zabawa w piaskownicy kojarzyła się jedynie z łopatkami do piasku bądź wiaderkami dawno już minęły. Teraz producenci stają na głowie, aby uczynić zabawę w piaskownicy jak najbardziej atrakcyjną. Z tego względu, popularność zestawów do piaskownicy nie maleje. Jest dobrą alternatywą dla kupowania pojedynczych zabawek, ponieważ umożliwia dziecku bardziej kreatywną zabawę, dobraną do jego upodobań. Choć foremki do piasku będą dobre dla młodszych dzieci, starsze mogą szybko się tym znudzić.

Dostępne zestawy przeznaczone do piaskownicy, zawierają już podstawowe zabawki takie jak wiaderko do piasku oraz łopatki, urozmaicone są jednak dodatkowymi elementami, które umożliwiają dziecku całkiem inną zabawę. Dzięki temu, że zestaw składa się z wielu elementów, kreatywność dziecka nie będzie ograniczona. Może się zdarzyć, że podczas zabawy, jedna z zabawek ulegnie zniszczeniu bądź zgubieniu. W takiej sytuacji jak najbardziej można dokupić np. tylko jedną łopatkę do piasku.

Dla przykładu, zestaw ogrodnika składa się z takich elementów jak wiaderka do piasku, łopatki, konewka, grabki oraz taczki.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5150 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Przesyłkę otrzymałam już następnego dnia po zamówieniu. Z przebiegu zamówienia jestem bardzo zadowolona
2024-05-20
SZYBKA REAKCJA I REALIZACJA ZAMÓWIENIA
pixel