Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki do raczkowania - ranking

2023-01-12
Zabawki do raczkowania - ranking

Raczkowanie umożliwi dziecku dalszą naukę i poznawanie świata, warto je wspierać. Taki wysiłek wymaga jednak odpowiedniej motywacji. Dzięki zabawkom do nauki raczkowania dostarczamy maluchom bodźców wizualnych i dźwiękowych zachęcając do ruchu. Które z nich sprawdzają się najlepiej? Sprawdź nasz ranking!

Polecane zabawki dla raczkującego dziecka

Chcemy jak najlepiej wspierać nasze pociechy w kolejnych krokach milowych, a raczkowanie jest jednym z większych wyzwań, jakie na nie czekają. Wyposażając dziecko w zabawki do raczkowania, zamienimy ćwiczenie mięśni w ulubioną zabawę. Głównym ich celem jest skupienie uwagi dziecka na zdobyciu zabawki lub możliwości przyjrzenia się jej z lepszej perspektywy, Konieczność podniesienia ciała oraz efektywnego ruchu dla osiągnięcia konkretnego celu jest dla dziecka motywacją do podejmowania kolejnych prób. Ze względu na olbrzymi wybór zabawek prezentowany poniżej ranking, pomoże nam znaleźć tę idealną.

W ofercie producentów zabawek znaleźć można kilka typów produktów, które wesprą dziecko w nauce swobodnego przemieszczania się. Jasnym rozwiązaniem z wachlarzem dodatkowych zalet dla rozwoju dziecka są złożone z elementów maty piankowe, które w naszym rankingu zajęły pierwsze miejsce jako niezbędna zabawka dla raczkującego dziecka. W ostatnich latach nie słabnie także popularność uciekających zwierzątek poruszających się dzięki prostej mechanice. Dodatkowe funkcje zawarte w zabawkach interaktywnych najsilniej stymulują maluchy do podążania za celem, ale mogą wpływać na przebodźcowanie malca. Na końcu listy znalazły się wałki wykonane różnych materiałów oraz pojazdy na sznurku. Ranking zabawek do raczkowania:

  1. Maty piankowe — puzzle
  2. Uciekające zwierzątka
  3. Zabawki interaktywne do nauki raczkowania
  4. Wałki tekstylne, drewniane i plastikowe
  5. Jeżdżące zabawki ze sznurkiem do zabawy z rodzicem

zabawki do nauki raczkowania

Piankowa mata – wielozadaniowa zabawka zachęcająca do raczkowania

Podstawowym zmartwieniem każdego rodzica podczas nauki raczkowania jest bezpieczeństwo dziecka. Kilkumiesięczne niemowlę jest jeszcze bardzo delikatne, a upadki przy pierwszych próbach swobodnego ruchu są normą. Idealną zabawką dla raczkującego dziecka staję się więc antypoślizgowa, gruba mata piankowa Ecotoys.

Duże obrazki zwierząt w kontrastowych kolorach są lepiej widoczne z góry, co stymuluje do podnoszenia ciała. Wodoodporny materiał wytrzyma nawet ćwiczenia w trakcie ząbkowania. Choć proste, takie zabawki do nauki raczkowania przydadzą się najbardziej i na dodatek umożliwią wizualne odgrodzenie przestrzeni bezpiecznej dla dziecka. Piankowe maty typu puzzle przeważają nad dywanami i innymi zabezpieczeniami podłogi służąc jako sortery, gdy maluch zacznie swobodnie się poruszać.

Uciekające mechaniczne i interaktywne zabawki do nauki raczkowania

Już od kilku lat na rynku dostępne są proste mechaniczne zabawki, które po naciśnięciu uciekają od dziecka. Przykładem tego typu zabawki jest Biedronka Smily Play Dogonię Cię Biedroneczko. Prosta konstrukcja powoduje, że zabawki te są mniej awaryjne niż ich interaktywne odpowiedniki i nie wymagają baterii do wprawienia w ruch. Rodzice maluchów, które często nadmiernie ekscytują się dużą ilością bodźców wizualnych i dźwiękowych, również chętniej skorzystają z takiego rozwiązania. Alternatywą są napędy elektryczne, czyli zabawki zachęcające do raczkowania na baterie.

Większość z nich pobudza również sensorycznie przez kolorowe światełka i ruch mniejszych elementów lub odtwarzaną energiczną muzykę czy personalne wołanie dziecka. Takie zabawki ocenić może oddzielnie. Wśród najbardziej naturalnych przyjaciół do raczkowania są chodzące pieski i koty na przykład Piesek Przyjaciel Clementoni lub Wędrujący Piesek od B Toys. O spokojną zabawę i poznawanie świata zwierząt zadbać mogą pluszowe interaktywne zabawki dla raczkującego dziecka jak ośmiornica Smily Play. Najbardziej kontrowersyjnymi są zabawki z mnogością ruchomych migających elementów, ale także wśród nich pojawiają się coraz to nowe propozycje producentów jak Fikający Robot Dumel.

zabawki do raczkowania dla dzieci

Wałki i kule – inicjatywa oddana dziecku

Raczkowanie można także wesprzeć zabawkami za raczkującego dziecka, które ze względu na swój kształt uciekają mu spod rąk. Tu sprawdzają się wałki i kule. Mogą być to plastikowe zabawki stworzone specjalnie jako zabawka dla raczkującego dziecka jak Roller firmy Dumel tradycyjne ażurowe drewniane wałki na przykład z grzechoczącą piłką w środku lub ponownie wykorzystane grzechotki z wcześniejszych miesięcy, wśród których kształt wałka i kuli jest dość powszechny.

Dodatkowe podparcie dla dzieci o słabych mięśniach pleców mogą stanowić poduszki w kształcie wałka, na który maluch może wspiąć się przednią częścią ciała, opierając na niej swój ciężar. Dzięki temu pierwsze ćwiczenia prowadzące do raczkowania nie skończą się gwałtownym upadkiem. Wśród kulek i piłek dostępne są zarówno te tworzone jako zabawki zachęcające do raczkowania jak i uniwersalne wyposażenie dziecięcych pokojów. Zabawki do raczkowania rankingiem kreatywności rodziców, które zachęcają do raczkowania mogą być świetnym sposobem na spędzanie czasu z naszym dzieckiem albo wspólną zabawą malucha i starszego rodzeństwa.

Pomogą w tym zabawki na sznurku jak ciuchcia, samochodzik czy zwierzątko. Rodziców lubiących ekologiczny styl życia i kontakt niemowlęcia z naturalnymi materiałami ucieszy zapewne fakt, że zazwyczaj materiałem bazowym  tego rodzaju zabawek do raczkowania wykonane są z drewna. Taki wybór materiału powoduje też, że ruch zabawki wiąże się z wydawaniem odgłosów, na przykład terkotania po podłodze.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5214 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-08
Super
2024-06-22
Produkt zgodny z opisem, szybka dostawa. Polecam
pixel