Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki do piaskownicy oraz na plażę

2024-04-15
Zabawki do piaskownicy oraz na plażę

Poszukując odpowiednie zabawki do piasku warto zwrócić uwagę na materiał wykonania oraz zainteresowania dziecka. Zabawki te pozwalają na atrakcyjne i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Zalety zabawy na świeżym powietrzu

Ładna pogoda to świetna okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Zabawa na zewnątrz pełni nierozłączny element zapoznawania się dziecka z otaczającym je światem. To m.in. odkrywanie przyrody i zapoznawanie się z naturalnymi materiałami.

Zabawa na zewnątrz promuje już od najmłodszych lat zdrowy styl życia. Rozwój fizyczny, w tym rozwój kondycji, koordynacji oraz mięśni może odbywać się dzięki bieganiu, skakaniu oraz kopaniu. Spędzanie czasu m.in. w ogrodzie to nieograniczone możliwości zabaw ruchowych. Ponadto taka zabawa stymuluje również zmysły, poprzez dotyk piasku, trawy, ziemi, jak również śpiew ptaków lub szum fal w przypadku zabaw nad morzem.

Kontakt z naturalnymi środowiskami pomaga budować naturalną odporność dziecka. Spędzanie czasu na słońcu pozwala na produkcję witaminy D. Wśród tych wszystkich zabaw, niezbędne są odpowiednie narzędzia w formie zabawki, którymi mogą być na przykład zabawki do piaskownicy lub na plażę.

Pojazdy budowlane do zabawy w piaskownicy

Pierwszą propozycją zabawki do piasku są pojazdy budowlane. Duże maszyny, najczęściej wykonane z wytrzymałego plastiku, pozwalają na zabawę z piaskiem lub ziemią. Istnieją różne rodzaje takich pojazdów, są to m.in.: wywrotki, koparki, spychacze.

Zabawa w piaskownicy daje pewnego rodzaju możliwość odtwarzania scen z prawdziwego życia, a w tym przypadku z placu budowy. Dzieci wcielają się wtedy w różne postacie, budowlańców lub kierowców ciężkich maszyn. Dzięki wywrotce maluch może przewozić piasek, kamienie lub inne materiały, które mogą przydać mu się w zabawie. Czynnością, która przynosi najwięcej frajdy z wywrotką jest załadunek i rozładunek.

Kolejną zabawką do piaskownicy jest koparka. Jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych maszyn występujących na placach budowy. Dzieci uwielbiają wydobywać piasek i układać go w stosy lub wykopywać różne skarby, które są zakopane w piaskownicy. Ruchome ramiona i ładowarka, pozwalają na jeszcze większą interakcję z zabawką. Ostatnim już wymienionym przez nas pojazdem budowalnym jest spychacz. Dzięki nim mały budowniczy może przesuwać piasek, a także wyrównywać teren.

zabawki do piasku

Zabawki do piaskownicy - narzędzia ogrodowe

Zabawki w formie narzędzi ogrodowych, takie jak taczki, grabki czy łopatki, pozwalają dzieciom na naśladowanie dorosłych w ogrodzie. Maluchy mogą pomóc m.in. w przewożeniu liści, wykopaniu małego dołka, zagrabieniu kawałka ziemi.

Zabawkowe narzędzia ogrodowe są nie tylko świetnymi zabawkami do ogrodu lub na działkę, ale również zabawkami do piasku. Nierozłącznym elementem zabawy w piaskownicy jest wykopywanie dziur i ich zakopywanie. Pomocne w tym będą, więc łopatki dla dzieci.

Za pomocą taczek maluchy mogą przewozić piasek lub wywozić w inne miejsce odkopane skarby, które są m.in. w formie zabawek. Grabki to idealne narzędzie do pielęgnowania piaskownicy. Dzięki nim dziecko może zebrać liście, patyki oraz kamyki z piaskownicy, dbając tym samym o jej porządek.

Zabawki ogrodowe nie tylko dostarczają dzieciom rozrywki, ale także uczą je podstawowych zasad pracy w ogrodzie, a praktyka może odbywać się również podczas zabaw w piasku.

Zabawki na plażę - co ze sobą zabrać?

Piękna pogoda przyciąga wiele rodzin na plażę. Kierując się tam z dzieckiem, warto zabrać ze sobą zabawki na plażę, aby ten wypad był jeszcze bardziej ekscytujący dla najmłodszych członków rodzin. Przedstawiamy kilka propozycji zabawek, które sprawią, że dzień na plaży będzie skutkował radosną zabawą:

  • foremki do piasku,
  • wiaderka i łopatki,
  • latawce,
  • materace do pływania,
  • zestawy do gry w piłkę.

Klasyką, która niezmiennie cieszy dzieci, są foremki do piasku. Dzięki różnorodnym kształtom pozwalają na tworzenie różnych przedmiotów z piasku, mogą to być np. zwierzątka, pojazdy, postacie. Zabawki na plażę to również wiaderka i łopatki, dzięki którym można stworzyć m.in. babkę lub zamek z piasku.

Latawce to zabawki, które dostarczają wiele frajdy zarówno na plaży, jak i na terenie otwartym. Materac do pływania zapewnia relaks i daje możliwość zabawy w wodzie. Dzięki dostępności w różnych kształtach oraz kolorach, mogą być dobrane idealnie do zainteresowań dziecka. Warto jednak pamiętać, aby podczas zabaw w wodzie być w niej razem z dzieckiem. Ostatnią już propozycją zabawek na plażę są zestawy do gry w piłkę, które są świetną propozycją dla aktywnych dzieci.

zabawki na plaze

Z czego mogą być wykonane zabawki do piasku?

Zarówno zabawki do piaskownicy, jak i na plażę powinny być wykonane z bezpiecznych dla dzieci oraz trwałych materiałów. Najczęściej spotykanymi są zabawki wykonane z plastiku, który jest lekki, łatwy w czyszczeniu oraz często wytrzymały. Zabawki do zabawy w piasku mogą być również z silikonu lub gumy. Są one miękkie oraz odporne na warunki atmosferyczne.

Niektóre zabawki, takie jak grabki, czy łopatki mogą być wykonane z metalu. Ważne jest, aby metal był pozbawiony ostrych elementów, krawędzi, które mogłyby skaleczyć dziecko. Zabawki z drewna mają naturalny urok i są trwałe. Ważne jest jednak, aby drewno było dobrze szlifowane i zabezpieczone przed wilgocią.

Niektóre zabawki, które są wykorzystywane za zewnątrz mogą być wykonane z kombinacji różnych materiałów. Daje im to dodatkową trwałość i atrakcyjny wygląd. Bez względu na materiał, ważne jest, aby zabawki były odpowiednio zaprojektowane. Dzięki temu zapewnimy bezpieczną i przyjemną zabawę dla dzieci.

Zdjęcia:
©gettyimages via Canva.com
©pixelshot via Canva.com
©josemanuelgelpi96 via Canva.com

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5150 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Jestem bardzo Zadowolona, zgodne z opisem , szybka dostawa
2024-05-18
Ok
pixel