Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zabawki budowlane dla dzieci - co wybrać?

2022-07-21
Zabawki budowlane dla dzieci - co wybrać?

Jeżeli maluch interesuje się zabawami konstrukcyjnymi, możemy sprawić mu radość, kupując na prezent zabawki budowlane dla dzieci. Koparki, dźwigi lub mini ciężarówki dostępne są w wersjach od najprostszych, aż po zabawki budowlane zdalnie sterowane. Jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka?

Zabawki maszyny budowlane zdalnie sterowane, czy proste modele? zabawa budowa

Weźmy pod lupę koparkę, ponieważ to nimi zazwyczaj zainteresowane są najbardziej dzieci. Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństw i do zabawki i dostosowanie jej do wieku malucha. Zwróćmy więc uwagę na to, by zabawka nie miała drobnych, łatwych do połknięcia elementów, szczególnie jeśli pociecha ma mniej niż 3 latka. Ponadto koparka dla dzieci powinna być poręczna i mieć duże koła, aby zabawa nie sprawiała trudności i była tylko przyjemnością.

Małe dzieci lubią też naśladować postaci z bajek, np. Boba Budowniczy, od którego najczęściej czerpią inspirację maluchy zainteresowane zabawą dźwigami i koparkami. Na rynku dostępnych jest mnóstwo zabawek z motywem Boba Budowniczego, więc ten trop może okazać się trafny w przypadku Twojego dziecka.

zabawki maszyny budowlane zdalnie sterowane

Dla małych dzieci polecamy proste modele zabawek. 3 letni maluch może być jeszcze za mały na zabawę zabawką budowlaną zdalnie sterowaną. Na pewno jednak spodoba się nieco starszym dzieciom, które często mogą spędzić długie godziny ze swoją koparką na pilota.

Na rynku dostępne są też nieco większe modele koparek, do których maluch może wsiąść i bawić się w małego kierowcę! Takie rozwiązania mają też pilota dla rodziców, który może kontrolować jazdę swojej pociechy. W tym wypadku z zabawy mogą korzystać też mniejsze dzieci. To bardzo częsty wybór rodziców jako pomysł na prezent pod choinkę lub z okazji Dnia Dziecka.

Dostępne są nie tylko koparki, ale również dźwigi i traktory dla maluchów. Jakie powinny być zabawki budowlane zdalnie sterowane dla dzieci? Dobrej jakości sprzęt może być najczęściej używany zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Oto najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę:

  • łatwe w obsłudze
  • bezpieczne
  • kolorowe i wielofunkcyjne

Zabawki budowa - piasek kinetyczny

Jeśli zdecydujemy się na prostsze modele dźwigu lub koparki, możemy jeszcze bardziej umilić zabawę dziecku i sprezentować mu piasek kinetyczny. To nieoceniona zabawka, która umożliwia stworzenie higienicznej piaskownicy w domu! Nie brudzi rąk i nie ma żadnych alergenów. Czym charakteryzuje się piasek kinetyczny? Składa się z ziaren piasku i polimeru, który nadaje mu niezwykłej konsystencji. Przypomina ona nieco plastelinę, ale wciąż zachowując cechy piasku.

Piasek kinetyczny nie jest więc sypki, ani twardy, dlatego jest bardzo bezpieczny dla malucha i mogą się nim bawić nawet dzieci w wieku 2 lat! Czasami wystarczy niewiele, by sprawić radość, nie trzeba przeznaczać dużych funduszy na zabawki maszyny budowlane zdalnie sterowane. Jednak zabawa w budowę wraz z taką zabawką może sprawić dziecku niemałą frajdę!

Zabawki budowlane dla dzieci - piaskownica

Osobną kategorią zabawek budowlanych dla dzieci, są takie przeznaczone do zabawy w piaskownicy. Poruszyliśmy już temat piasku kinetycznego i możliwości stworzenia mini - higienicznej piaskownicy w swoim domu, ale czasami warto też wyjść z dzieckiem do tradycyjnej piaskownicy. To miejsce jest zazwyczaj ulubionym punktem wyjścia na plac zabaw dla wszystkich dzieci, które lubią zabawę w budowę.

zabawki budowlane zdalnie sterowane

Zabawki przeznaczone do zabawy w piaskownicy mają prostą konstrukcję, ponieważ mechanizm zabawek budowlanych zdalnie sterowanych mógłby uszkodzić się w piasku. Do piaskownicy prawdziwym hitem dla maluchów są mini betoniarki, koparki, dźwigi itp. W piaskownicy liczy się prosta konstrukcja zabawki, a może sprawić ona naprawdę dużą radość niejednemu dziecku.

Zabawki maszyny budowlane zdalnie sterowane, dźwigi i inne

Zabawki budowlane zdalnie sterowane to nie tylko samochody dla dzieci, które mogą poruszać się tam iz powrotem i wydawać całkiem realistyczne dźwięki. Na przykład można kupić pokaźnych rozmiarów wywrotkę, która jest wyposażona w nadwozie podnoszące, dźwig samochodowy z łatwością podnosi i przenosi ładunki.

Koparka zdalnie sterowana radiowo może z łatwością wyrównać niewielki obszar, a z wozu strażackiego wysuwa się drabina i włączają się alarmy — wszystko jest jak w rzeczywistości. Zabawki budowa mogą też występować w całych zestawach, które będą w sobie zawierały wszystko, co sprawi maluchowi największą frajdę.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5203 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Bardzo szybka dostawa
2024-06-14
Dziękuję mój synek jest mega zadowolony
pixel