Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wpływ muzyki na rozwój dziecka

2022-01-27
Wpływ muzyki na rozwój dziecka

Muzyka ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka. Maluszek słyszy dźwięki już w brzuchu mamy. Wybór odpowiedniej muzyki ma kluczowe znaczenie. Warto wiedzieć jak dokładnie muzyka wpływa na rozwój maluchów oraz w jaki sposób za jej pomocą doprowadzić do największych korzyści. 

Wpływ muzyki na rozwój dziecka w brzuchu 

Wiele badań jednoznacznie wskazuje, że muzyka bardzo pozytywnie wpływa na rozwój dziecka w brzuchu matki. Już mniej więcej w okolicach dwudziestego szóstego tygodnia, malec słyszy rytmu oraz melodię.

Przyszła mama może zaobserwować różne reakcje np. głośne i intensywne dźwięki pobudzają go, natomiast spokojne rytmy relaksują i uspokajają. Po urodzeniu dziecko bardzo podobnie reaguje na poszczególne dźwięki. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest słuchanie muzyki w trakcie ciąży. 

Jak muzyka dla niemowląt wpływa na rozwój dziecka?

Wpływ muzyki na rozwój dziecka jest bardzo duży. Dlatego tak ważna jest właściwa muzyka dla noworodka. Dźwięki kształtują pamięć oraz kreatywność, poprawiają koncentrację, a także zwiększają motywację. Muzyka opóźnia także objawy zmęczenia, rozładowuje napięcie i stres. Zabawką wartą polecenia w tym przypadku jest Króliczek Alilo Smarty Bunny, który jest pierwszą na świecie elektroniczną grzechotką wydającą niesamowite dźwięki.

Wpływ muzyki na rozwój dziecka

Muzyka dla niemowląt pozwala osiągnąć naprawdę wiele korzyści. Dzieci, które od narodzin wciąż słuchały muzyki spokojnej i stonowanej, łatwiej uczą się pisać i czytać, a także lepiej radzą sobie ze stresem. Dlatego też z pewnością warto włączać muzykę do zabawy. W ten sposób można także rozwijać przyszłą pasję i talent pociechy. 

Muzyka dla niemowląt rozwija także wyobraźnię i uczy myślenia samodzielnego. Z czasem można zachęcać dziecko do różnych zabaw przy muzyce, co jeszcze lepiej rozwija różne sfery. Muzyka dla noworodka stanowi bardzo ważną rolę w życiu dziecka, a później także i dorosłego człowieka. 

Wpływ muzyki na różne zaburzenia 

Przeprowadzono wiele badań nad wpływem muzyki na rozwój dziecka. Jednoznacznie można określić, że jej słuchanie pomaga w leczeniu takich zaburzeń jak:

  • dysleksja, 
  • autyzm, 
  • zaburzenia uwagi. 

Muzyka pozwala też redukować stres, który został wywołany przez jakąś chorobę, może także znacznie zredukować ból. Muzykoterapię stosuje się także w leczeniu depresji, uzależnień, nerwicy itd. Wbrew pozorom te problemy także dotyczą dzieci.

Polecaną przez nas zabawką muzyczną, którą możesz kupić dziecku na wiele lat, jest Króliczek Alilo. Koniecznie sprawdź jego możliwości!

Muzyka odgrywa także niezwykle znaczącą rolę w kształtowaniu osobowości najmłodszych. Może bezpośrednio wpłynąć na rozwój poznawczy i emocjonalny. 

Muzyka dla noworodka

Muzyka od pierwszych dni życia 

Muzyka dla noworodka powinna być obecna w życiu dziecka już od pierwszych dni życia. Na początku dobrze jest śpiewać maluchom kołysanki i puszczać delikatną, spokojną muzykę. Dobrym rozwiązaniem są wszelkie zabawki jak np. karuzele, maskotki, które wygrywają melodię i rozbudzają ciekawość u najmłodszych. 

Z czasem maluszek zaczyna się bardziej interesować otaczającym go światem, dlatego można postawić na bardziej zaawansowane rozwiązania. Maluszek sam zacznie manewrować zabawkami, aby wydawać z nich dźwięk. 

Warto już w trakcie ciąży puszczać dzieciom muzykę i zapoznawać ich z różnymi dźwiękami. Wpływ muzyki na rozwój malucha jest bardzo duży. Po urodzeniu dobrze jest kontynuować tę praktykę, a także wykorzystać różne zabawki muzyczne. Warto znać idealną muzykę dla niemowląt i muzykę dla noworodków. 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5150 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Szybko, sprawnie, bezpiecznie. Bardzo dziękuję. Irena
2024-05-19
Wszystko ok
pixel