Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sorter – pierwsza zabawka edukacyjna dla malucha

2021-07-23
Sorter – pierwsza zabawka edukacyjna dla malucha

Zabawki dla dzieci powinny spełniać dwie podstawowe funkcje. Z jednej strony powinny zajmować dziecku czas, a z drugiej powinny uczyć i rozwijać. Wśród zabawek edukacyjnych pierwsze miejsce zajmuje sorter. Już roczne dzieci mogą się nim wspaniale bawić, rozwijając swoje zdolności. 

Sortery to zabawki edukacyjne, które uczą sortowania kształtów, poprzez włożenie elementów do właściwego otworu. Wyróżniamy sortery plastikowe, jak również sortery drewniane dla dzieci. Można w nich sortować podstawowe figury geometryczne lub bardziej skomplikowane elementy.

Dlaczego warto dziecku kupić sorter?

Sorter dla dziecka powinien być dostosowany do wieku dziecka. Inny kupimy sorter dla niemowlaka, a inny dla starszego dziecka. Tego typu zabawki mają wiele walorów edukacyjnych. Jednym z nich jest ćwiczenie koordynacji ręka oko, a także kształtowanie umiejętności dopasowywania. W ten sposób ćwiczona jest percepcja wzrokowa i przestrzenna dziecka.

Zabawka sorter

Sorter daje wiele możliwości zabawy. Pomaga poznawać otaczający świat, a także wpływa na rozwój zmysłów dziecka. Sortery najczęściej to kolorowe zabawki, które cieszą się zainteresowaniem dzieci przez długi czas. Sorter dla dwulatka to wspaniały pomysł na prezent, gdyż dziecko poprzez zabawę nim ćwiczy pamięć, koncentrację, a także cierpliwość. Tego typu zabawka rozwija dziecko na wielu płaszczyznach.

Jaki sorter dla rocznego dziecka?

Sorter już od najmłodszych lat może stymulować percepcję malucha. Wybierając sorter dla rocznego dziecka powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na praktyczność zabawki, a także materiały, z których został on wykonany. Najlepszy będzie sorter drewniany, wykonany z naturalnego tworzywa i co najważniejsze bardzo trwały. Ważne jest, aby elementy zabawki nie były zbyt małe. Roczne dziecko często wkłada do buzi różne przedmioty. Zbyt małe elementy sortera mogą zostać przez nie połknięte.

Jaka zabawka sorter dla dziecka?

Sorter dla malucha powinien być prosty, niezbyt skomplikowany, tak by dziecko poznało najpierw zabawę i zasady. Można pokusić się o zakup sortera z dźwiękiem. Oprócz pobudzania zmysłu wzorku i dotyku, stymulowany będzie także słuch dziecka.

Wybór sortera, jako pierwszej edukacyjnej zabawki dla dziecka to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Sorter zapewni dziecku niezapomnianą zabawę, jednocześnie ucząc i wspierając rozwój motoryki małej, tak ważnej w przygotowaniu do nauki pisania.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5150 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Jestem bardzo Zadowolona, zgodne z opisem , szybka dostawa
2024-05-17
Super, polecam
pixel