Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pierwszy kubek dla niemowlaka

2022-07-14
Pierwszy kubek dla niemowlaka

Kiedy zaczynamy rozszerzać dziecku dietę, można rozpocząć naukę picia z kubka. Zaleca się rozpocząć rozszerzanie diety od 6 miesiąca życia dziecka, zarówno u dzieci karmionych piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. W tym czasie powinno się też zaproponować pierwszy kubek dla dziecka do nauki picia.

Dlaczego warto uczyć niemowlaka picia z kubeczka?

Właściwe rozpoczęcie nauki picia z kubeczka jest bardzo ważne, dlatego, że nauka picia z kubeczka nie jest związana jedynie ze sposobem odżywiania. Jest to także doskonały trening dla aparatu mowy, nauka koncentracji oraz ćwiczenia oddechowe. Ponadto, picie z kubka jest znacznie zdrowsze dla uzębienia niż picie z butelki. Szczególnie, jeśli dziecko pije słodki napój, np. soczek. Wielu rodziców zastanawia się jaki kubek dla 6 miesięcznego dziecka wybrać.

Pierwszy kubek dla dziecka 12 miesięcznego nie zawsze jest odpowiedni dla półrocznego. Dodatkowo, dzieci rozwijają się we własnym tempie i nie każde dziecko rozpoczyna naukę picia z kubeczka w ten sam sposób.

Jak wybrać pierwszy kubek dla dziecka?

Wielu młodym rodzicom spędza sen z powiek wybór pierwszego kubka dla niemowlaka. Wybór nie jest prosty, ponieważ producenci nie są zgodni jaki kubek dla niemowlaka jest najlepszy. Aby ułatwić sobie wybór pierwszego kubka dla dziecka warto najpierw zapoznać się z kilkoma radami. To, jaki kubek dla 6 miesięcznego dziecka wybierzemy, zależy przede wszystkim od osobistych preferencji oraz umiejętności dziecka.

jaki kubek dla 6 miesięcznego dziecka

  • Kubek niekapek - Jednym z najczęściej polecanych kubków do nauki picia jest kubek niekapek. Dzieje się tak dlatego, że po przechyleniu napój nie wylewa się z kubka. Aby wypić płyn z kubka niekapka, dziecko musi ssać przez dziubek. Dzięki temu kubek niekapek jest również dobrym kubkiem do zabrania w podróż. Pomimo licznych zalet, kubek niekapek nie jest kubkiem idealnym, ponieważ kiedy dziecko dobrze opanuje już naukę picia z kubka niekapka, należy później nauczyć je picia z otwartego kubka. Kubek niekapek jest więc kubkiem przejściowym między butelką ze smoczkiem a otwartym kubkiem. Osobiście polecamy bidon bbox, który jest idealnym kubkiem niekapkiem a dzięki obciążonej słomce, można z niego pić w każdej pozycji.
  • Bidon z rurką - jest odpowiednim kubkiem dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Bidon powinien być trzymany w pozycji pionowej, aby dziecko mogło wypić napój przez słomkę. Tak jak kubek niekapek, bidon ze słomką sprawdzi się również w podróży. Jeśli jest prawidłowo użytkowany, nie wpływa negatywnie na zgryz dziecka. Ruch, który dziecko wykonuje zaciskając usta wokół słomki, pozytywnie wpływa na mięśnie twarzy. Jeśli zastanawiamy się jaki kubek dla 6 miesięcznego dziecka wybrać, na bidon z rurką powinniśmy zaczekać, aż niemowlę będzie trochę starsze.
  • Kubek 360 stopni - Do nauki picia z kubka otwartego dobrze nadaje się tzw. kubek 360 stopni. Nie posiada on dziubka tak jak kubek niekapek, ale specjalny mechanizm, który chroni napój przed rozlewaniem. Dzięki temu mechanizmowi, kubek 360 stopni jest dobrym wstępem do picia z normalnej szklanki. Z powodzeniem możemy go wybrać na pierwszy kubek dla niemowlaka.
  • Kubek pochyły - innym ciekawym rodzajem pierwszego kubka dla niemowlaka do nauki picia jest kubek pochyły. Od zwykłego, otwartego kubka różni się on tym, że ścianki takiego kubka są ukośne i nie wymuszają na niemowlęciu znacznego odchylenia głowy do tyłu. Dzięki specjalnemu kształtowi, dziecko samo decyduje o ilości i tempie wypijanego płynu.

Jaki powinien być pierwszy kubek dla dziecka?

To, jaki kubek dla niemowlaka będzie najlepszy jest kwestią bardzo indywidualną. To, jaki kubek dla niemowlaka do nauki picia wybierzemy, zależy od wieku, umiejętności dziecka oraz osobistych preferencji. Najlepszym rozwiązaniem jest wypróbować kilka kubków, tak aby samemu sprawdzić jaki kubek będzie się najlepiej sprawdzał.

Wybierając pierwszy kubek dla niemowlaka, warto sprawdzić czy jest on łatwy w czyszczeniu. Kolejną ważną kwestią jest to, czy kubek jest wykonany z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Kubeczek powinien być lekki, aby łatwo było trzymać go dziecku. powinien być on również nietłukący, tak aby nie skaleczył dziecka w razie stłuczenia.

pierwszy kubek dla dziecka

Jak nauczyć niemowlę picia z kubka?

Bez względu na to, jakim kubkiem dla niemowlaka będzie posługiwało się dziecko, bardzo ważną kwestią jest, żeby naukę picia z kubka wprowadzać powoli. Warto pamiętać, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Wiele dzieci 6 miesięcznych będzie już gotowe na rozpoczęcie nauki picia z kubka.

Niektóre dzieci jednak będą potrzebowały na to więcej czasu. W tym wieku nawet tydzień ma ogromne znaczenie jeżeli chodzi o rozwój niemowlęcia. Jeżeli dziecku trudno nauczyć się picia z kubka, warto poczekać nawet kilka dni, a może okazać się że będzie dziecku łatwiej wtedy rozpocząć naukę. Zbyt szybkie rozpoczęcie nauki picia z kubka może niestety zniechęcić dziecko do sięgania po kubeczek. 

Ważne jest nie tylko, jakiego kubka dla 6 miesięcznego dziecka użyjemy, ale także jak rozpoczniemy naukę picia z kubeczka. Umiejętne rozpoczęcie treningu picia z kubeczka z pewnością zachęci niemowlę do tej formy picia.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

Innowacyjny kubek bidon dla dzieci z obciążoną słomką BBox Hello Kitty Pop Star 240ml

Innowacyjny kubek bidon dla dzieci z obciążoną słomką BBox Hello Kitty Pop Star 240ml

62,49 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 62,49 zł/1szt.Cena regularna 65,00 zł brutto/1szt.
Zestaw 2 zapasowych silikonowych słomek do kubka bidonu ze szczoteczką do mycia BBox Obciążona słomka BB00525

Zestaw 2 zapasowych silikonowych słomek do kubka bidonu ze szczoteczką do mycia BBox Obciążona słomka BB00525

36,99 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 36,99 zł/1szt.Cena regularna 40,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5150 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Przesyłkę otrzymałam już następnego dnia po zamówieniu. Z przebiegu zamówienia jestem bardzo zadowolona
2024-05-19
Wszystko ok
pixel