Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pierwsze zabawki dla niemowlaka - kilka propozycji

2022-06-30
Pierwsze zabawki dla niemowlaka - kilka propozycji

Jako rodzice często zastanawiamy się, czy kupowanie zabawek niemowlakom ma sens. Okazuje się, że dzieci na wczesnym etapie dojrzewania potrzebują jak najwięcej różnych bodźców z zewnątrz. Jakie pierwsze zabawki powinny zaciekawić naszego malucha?   

Grzechotki wydające dźwięki 

Niemowlaki w pierwszych miesiącach życia są zafascynowane światem zewnętrznym. Pierwsza zabawka, jaką powinniśmy kupić dziecku powinna silnie absorbować jego uwagę. Najlepiej, jeśli nasz wybór będzie wydawał ciekawe dźwięki. Pierwsze grzechotki, jakie powinniśmy wybrać muszą być łatwe w użyciu i lekkie.

Dziecko powinno je swobodnie trzymać w ręce. Najlepiej nadają się do tego zabawki z naszego sklepu. Znajdziemy tutaj pierwsze grzechotki dla niemowlaka, które przypominają zwierzątka albo kolorowe przedmioty domowe. Pamiętajmy, że mogą one wisieć nad dziećmi, gdzie będą zawieszone nad matą. Dziecko w ten sposób bawi się nimi spokojnie sobie leżąc. W razie potrzeby możemy je wyjąć, żeby niemowlę bawiło się na siedząco.

Baloniki i inne kolorowe ozdoby 

Pierwsze zabawki dla niemowlaka niekoniecznie muszą być trzymane przez nie w rękach. Musimy pamiętać, że dzieci w pierwszych miesiącach życia przede wszystkim obserwują otaczający świat. Właśnie dlatego dobrze, jeśli postawimy na pierwszą grzechotkę, która będzie wisiała nad głową dziecka. Kolorowe ozdoby, które możemy jeszcze kupić to temat bardzo szeroki.

Powinniśmy spróbować z kolorowymi balonikami, które przy okazji ładnie wyglądają i ozdobią pokój. Możemy zainwestować w taki, który będzie przypominał ludzką głowę, przez co dziecko poczuje się mniej samotne. Innymi ciekawymi pierwszymi zabawkami ozdobnymi mogą być:

  • kolorowe pluszaki
  • kocyki z motywami zwierzęcymi
  • zabawki wygrywające melodię

pierwsza zabawka Pierwsze zabawki dla niemowlaka tego typu nie tylko zaabsorbują jego uwagę, ale też ułatwią nam planowanie pokoju dziecka. Spowodują, że w naszym domu zapanuje przyjemna atmosfera, co ma duże znaczenie w kwestii rozwoju niemowlaka.

Najprostsze klocki do układania

Niemowlaki mają znacznie większe możliwości niż się nam może wydawać. Pierwsza zabawka dla dziecka spowoduje, że zacznie uczyć się logicznego myślenia i podstawowych ruchów manualnych. Najlepiej, jeśli na dobry początek kupimy niemowlakowi klocki. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie nadają się dla tak małych dzieci. 

Pierwsze zabawki dla niemowlaka bywają niebezpieczne, ze względu na swoje niewielkie wymiary. Warto wtedy zajrzeć na strony w stylu naszego sklepu, gdzie podaje się przedział wiekowy zabawek do kupienia. Kupione przez nas klocki muszą więc być przede wszystkim odpowiednio duże. Wybierając pierwsze zabawki też pamiętać, żeby ładnie wyglądały, przez co dzieci częściej będą do nich wracać.

W pierwszej kolejności zwracają uwagę na kolor, gdzie starają się dopasować elementy o tych samych barwach. Dziecko może tworzyć podstawowe budowle składające się z dwóch lub więcej klocków. Być może spowodujemy, że dziecko już na zawsze zafascynuje się tworzeniem i łączeniem elementów. Logicznym prezentem w przyszłości będą wtedy klocki Lego.

Mata edukacyjna jako ulubione miejsce do zabaw

Przy planowaniu pokoju dla dziecka musimy pamiętać, że musi ono mieć własny kąt do zabaw. Pierwszą zabawką, którą być może powinniśmy kupić jest mata edukacyjna. W pierwszej kolejności zapewnia ona miękkość, co odgradza też dziecko od zimnej podłogi. Po drugie musimy wiedzieć, że słowo "edukacyjna" nie wzięło tutaj znikąd. Na macie znajdują się zwykle kolorowe obrazki, które przedstawiają liczby, litery albo nazwy zwierząt. pierwsze zabawki Mata edukacyjna może też być bardziej zaawansowaną pierwszą zabawką dla niemowlaka. Niektóre modele w naszym sklepie posiadają dodatkowe elementy ruchome, które wydają przy okazji dźwięki. Mogą to być przy okazji pierwsze grzechotki w życiu dziecka. Czasami, zamiast kupować wiele osobnych zabawek - powinniśmy postawić na jedną zbiorczą. W ten sposób zabawy na podłodze staną się ulubioną częścią dnia naszego malucha.

Jakich pierwszych zabawek nie powinniśmy kupować dziecku?

Jako rodzice popełniamy często błędy, gdzie kupujemy zbyt dużo niepotrzebnych zabawek. Niektórzy nie znają umiaru i wybierają wszystkie kolorowe przedmioty, jakie widzą w sklepie. Trzeba pamiętać, że pierwsze zabawki powinny być bezpieczne.

Niemowlak ma swoje ograniczenia ruchowe i nie rozumie jeszcze wiele ze świata. Powinniśmy odłożyć klocki Lego z małymi elementami albo metalowe zabawki do szafy. Przydadzą nam się one za kilka kolejnych lat. Pierwsza zabawka powinna być przede wszystkim bezpieczna, kolorowa i ładna.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5200 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
super
2024-06-17
Obsługa szybka , paczka dostarczona na czas
pixel