Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Najpopularniejsze zabawki 2022

2022-09-01
Najpopularniejsze zabawki 2022

Zabawki dla dziecka dostosowane do jego wieku przynoszą mu radość i przyjemność, a jednocześnie umożliwiają rozwój pasji, zdolności i zainteresowań. Na rynku najpopularniejsze zabawki 2022 dostępne są w klasycznych wersjach, docenianych wśród dzieci i rodziców od lat. Jest również sporo nowości, które stają się bestselerami. Jak wybrać mądre i bezpieczne zabawki?

Czy warto kupować popularne zabawki?

Dokonując wyboru zabawek, powinniśmy wziąć pod uwagę sposób ich wykonania, wartość edukacyjną, a także zdecydować się na najpopularniejsze zabawki dla dzieci. Kupując dziecku popularną zabawkę, dajemy mu szansę zabawy z innymi dziećmi, które zapewne taki przedmiot już posiadają. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, jakie są zainteresowania dziecka i czym lubi się ono bawić. Jeśli dziecko jest towarzyskie i lubi bawić się z innymi, warto zdecydować się na grę lub zabawkę, z której może korzystać kilkoro dzieci jednocześnie. 

Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek to tradycyjnie lalki, wózki czy domki dla lalek, ale warto kierować się indywidualnymi zainteresowaniami, dziewczynki chętnie mogą bawić się również samochodzikami, puzzlami i misiami. 

Najpopularniejsze zabawki dla dzieci najmłodszych do pierwszego roku życia, to również te, które stymulują zmysły do rozwoju, między innymi wzroku, słuchu i dotyku, rozwijają koordynację i uczą logicznego myślenia. Nie można zapomnieć, że oprócz funkcji edukacyjnej zabawki powinny być źródłem przyjemności dla dziecka. 

Popularne zabawki dla chłopców to w dalszym ciągu klocki Lego, dobrze rozwijające kreatywność i wyobraźnię.

Najchętniej wybierane zabawki 2022 roku

Do najpopularniejszych zabawek 2022 należy między innymi nowa forma klocków magnetycznych, które składają się z:

  • płaskich kolorowych figur,
  • trójkątów,
  • kwadratów,
  • prostopadłościanów, a na brzegach mają magnesy.

Najpopularniejsze zabawki dla dzieci

Można tworzyć z nich budowle, pojazdy, a nawet obrazy. Te najpopularniejsze zabawki dla dzieci mogą być układane również przez przedszkolaków. Przeznaczone dla nieco starszych dzieci najpopularniejsze zabawki 2022 to gry zręcznościowe. Szczególnie chętnie nabywany jest model z prawdziwym dronem wzbijającym się w powietrze, kiedy zostaną w nim umieszczone w odpowiedni sposób ufoludki przez graczy. Mimo, że zasady są proste, rozgrywka wywołuje wiele emocji. Bardziej klasyczne popularne zabawki dla chłopców, które od lat cieszą się dużą popularnością to drewniana kolejka pociąg na baterie składająca się z kilkudziesięciu elementów.

Do najpopularniejszych zabawek dla dzieci można zaliczyć pomysłowe drewniane owoce przeznaczone dla najmłodszych, jak i dla starszych dzieci, wyposażone są w magnesy, można je kroić nożem. Umożliwiają najmłodszym naukę rozpoznawania wszystkich warzyw i owoców oraz przygotowanie posiłków, zabawa w kuchnię nigdy się nie nudzi.

Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek wyróżniających się kreatywnością to składające się z wielu elementów zestawy plastyczne. Fani pluszaków docenią z kolei maskotki interaktywne pomagające w nauce literek, cyferek, kolorów czy języków obcych. 

Popularne zabawki dla chłopców to zestawy edukacyjne i interaktywne zawierają one modele doświadczalne umożliwiające przeprowadzenie niezwykle interesujących, ale bezpiecznych eksperymentów. Chętnie wybierane są również gry, które uczą strategicznego myślenia. 

Najpopularniejsze zabawki 2022 pomagają rozwijać dzieciom umiejętności motoryczne i koordynację, bardzo dobrze w tej roli wypadają zabawki konstrukcyjne, klocki lego, drewniane klocki edukacyjne albo klocki magnetyczne.

Inne popularne zabawki

Klasyczne układanki, gry planszowe i puzzle to rodzaj zabawy, który bardzo dobrze wpływa na rozwój dzieci. Gry planszowe zaliczamy do popularnych zabawek dla chłopców i dla dziewczynek, które podsycają zainteresowanie światem w specyficzny sposób. Przedstawiają dzieciom takie formy zabawy, które mają określone zasady, a jednocześnie są interesujące i ciekawe, mogą być dobrym wstępem do uczenia się.

Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek

Do najpopularniejszych zabawek dla dziewczynek można zaliczyć domek dla lalek, który imituje prawdziwy dom mieszkalny. Niektóre modele składają się aż z trzech poziomów, każde pomieszczenie jest zazwyczaj zaaranżowane w innej stylistyce. Wyposażeniem są miniaturki mebli, które można dowolnie przestawiać.

Ciekawym pomysłem są także zestawy z ciastoliny do pieczenia babeczek, które można w dowolny sposób dekorować, są to również najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek. Odkrywając za pomocą zabawek kreatywność maluchów, trzeba zwrócić uwagę, aby były one starannie wykonane i posiadały testy bezpieczeństwa gwarantujące dopasowanie do wieku i świadomości dziecka.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022

Polecane

Tor Wyścigowy Dla Dzieci + Kolejka Elektryczna 2w1 Racing Victor

Tor Wyścigowy Dla Dzieci + Kolejka Elektryczna 2w1 Racing Victor

140,04 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 140,04 zł/1szt.Cena regularna 199,99 zł brutto/1szt.
Nauka liczenia Gra edukacyjna dla dzieci Pingwinek z wagą szalkową i odważnikami Matematyka

Nauka liczenia Gra edukacyjna dla dzieci Pingwinek z wagą szalkową i odważnikami Matematyka

58,09 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 56,24 zł/1szt.Cena regularna 94,00 zł brutto/1szt.
Puzzle Moje ciało CzuCzu 84 szt 6 układanek

Puzzle Moje ciało CzuCzu 84 szt 6 układanek

37,01 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 41,79 zł/1szt.Cena regularna 49,00 zł brutto/1szt.
Drewniana kolejka miasteczko kolejowe pociąg 100 el dla dzieci

Drewniana kolejka miasteczko kolejowe pociąg 100 el dla dzieci

159,99 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 158,51 zł/1szt.Cena regularna 249,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5214 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-08
Super
2024-06-29
Realizacja zamówienia super
pixel