Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Najlepsza kolejka elektryczna dla dzieci

2024-02-05
Najlepsza kolejka elektryczna dla dzieci

Kolejka elektryczna dla dzieci to nie tylko źródło radości, lecz także skarbnica wartości edukacyjnych. Zobacz na co zwrócić uwagę przy zakupie pociągu oraz jakie są najlepsze modele dla dzieci.

Jakie wartości edukacyjne posiada kolejka elektryczna?

Zabawki edukacyjne pełnią kluczową rolę w rozwoju dzieci. Dają możliwość zdobywania nowych umiejętności, a także rozwoju wyobraźni poprzez zabawę. Oprócz tego zapewniają rozwój logicznego myślenia i umiejętności społecznych. Jedną z takich zabawek, nieco innowacyjną, jest kolejka elektryczna.

Kolejki cieszą się coraz większą popularnością, zarówno u tych młodszych, jak i starszych dzieci. Dowiedzmy się, więc dlaczego. Po pierwsze, rozwijają one umiejętności techniczne. Dzieci, bawiąc się z taką zabawką, mają okazję zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu mechaniki, elektryki i inżynierii. Montowanie torów, zestawianie wagoników czy kontrolowanie ruchu pociągu to działania, które z pewnością sprzyjają zrozumieniu prostych zasad technicznych.

Po drugie, rozwijają zdolności koordynacyjne. Umiejętne układanie torów oraz sterowanie pociągiem, to elementy, które wymagają od dziecka dokładności. W przeciwnym wypadku trasa będzie niemożliwa do pokonania, a pociąg się wykolei. To świetny sposób na rozwój zdolności manualnych u małych dzieci.

 kolejka

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kolejki dla dziecka?

Przyglądnijmy się teraz kluczowym aspektom, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup pociągu dla dzieci. Zwróćmy uwagę na:

  • bezpieczeństwo,
  • materiał,
  • łatwość w montażu,
  • wielkość i skomplikowanie zestawu,
  • dodatkowe funkcje.

Z pewnością każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było bezpieczne. Warto, więc sprawdzić czy kolejka spełnia niezbędne normy, m.in. poprzez oznaczenie CE. Kolejnym elementem jest materiał, z jakiego została wykonana kolejka dla dzieci. Na rynku dostępne są zarówno plastikowe, metalowe, jak i drewniane.

Łatwość w montażu jest szczególnie istotna, jeśli kolejkę chcemy podarować mniejszym dzieciom. Zestaw, który można w szybki i prosty sposób złożyć, a następnie rozłożyć sprawi, że z kolejki będą zadowolone zarówno dzieci, jak również rodzice. Przed zakupem warto sprawdzić jakie wymiary może osiągać tor, aby wiedzieć czy dysponujemy dostępnym miejscem.

Współczesne kolejki posiadają różne funkcje dodatkowe, takie jak: zdalne sterowanie, efekty świetlne, dźwiękowe oraz parę wodną. Wybierzmy taką kolejkę, która będzie  wpasowywać się w gusta obdarowanego.

 kolejka elektryczna

Najlepsza kolejka elektryczna dla dzieci

Zastanawiałeś się co powinna posiadać najlepsza kolejka elektryczna dla dzieci? Z pewnością musi być to długi tor, efekty świetlne oraz dźwiękowe. Nasza kolejka ma dodatkowo efekt dymu, który jest parą wodną. Z pewnością te możliwości zachwycą, niejednego fana kolei i pociągów.

Realistyczne efekty dźwiękowe podczas zabawy, przeniosą dziecko myślami na prawdziwą stację kolejową. Lokomotywa posiada ponadto z przodu czerwone światełko. Zestaw składa się z lokomotywy, wagonu węglowego oraz czterech wagonów osobowych. Dziecko będzie mogło dowieźć w każde miejsce swoich podróżnych.

Kolejka zasilana jest bateriami, a aby się zatrzymała należy użyć przycisku stop/start, który znajduje się na lokomotywie. Kolejka elektryczna posiada bardzo elegancki wygląd, dzięki czemu z pewnością wpadnie w oko nie jednemu dziecku. W zestawie znajdują się również akcesoria, tj. budynki, znaki i drzewa, które pomogą stworzyć miasteczko kolejowe.

Pendolino - pociąg dla dzieci

Kolejną naszą propozycją, jest pociąg dla dzieci Pendolino. Maluch może stworzyć miasto kolejowe, które przemierzać będzie białe Pendolino. Kolejka porusza się z różną prędkością, dzięki czemu dziecko odpowiedzialne na obsługę kolejki, będzie mogło obserwować jak pociąg zwalnia i rozpędza się.

Świetną opcją jest również możliwość zmiany trasy pociągu za pomocą czterech zwrotnic. Jednak ogromną rolę odgrywa tutaj długość toru, która wynosi ponad 9 metrów! Kolejka pokonując trasę, ma możliwość przejechać przez tunel oraz podnoszony most. Pociąg posiada efekty świetlne, w postaci światełka we frontowej części lokomotywy.

W zestawie znajduje się aż 86 elementów, dzięki czemu stworzoną trasę można stale modyfikować, a także przestawiać akcesoria, w postaci drzew i znaków. Podczas zabawy maluch będzie mógł wcielić się w postać maszynisty, konduktora, dyżurnego, a także zwrotniczego, który uda się na obchód, aby sprawdzić stan torów. Duża, a zarazem prosta w obsłudze kolejka dla dzieci to świetny pomysł na prezent!

najlepsza kolejka elektryczna dla dzieci

Kolejka Fenfa, aż 7 wagonów!

Niesamowicie popularną kolejką jest także pociąg Fenfa. Nie może zabraknąć go w tym zestawieniu, najlepszych kolejek elektrycznych dla dzieci. Przenosi on w fascynujący świat kolejowej przygody. Tory dołączone do zestawu posiadają łączną długość 325 cm.

Jednym z najbardziej ekscytujących elementów tego zestawu są realistyczne dźwięki emitowane przez lokomotywę podczas jazdy. Trąbienie i stukot kół, sprawia, że każda zabawa staje się niezapomnianym doświadczeniem. Nie mniejsze wrażenie robi także efektowna czerwona dioda umieszczona na przodzie lokomotywy, oświetlając trasę pociągu.

Imponująca liczba wagonów – aż siedem! – dodatkowo poszerza horyzonty zabawy. Wśród nich znajduje się jedna węglarka oraz po dwa wagony pasażerskie, towarowe i cysterny. Zabawa staje się źródłem wiedzy o tym, jak wyglądają określone wagony oraz jak porusza się pociąg. Precyzyjne odwzorowanie detali w wykonaniu zestawu FENFA to kolejny atut, jaki posiada ta kolejka dla dzieci.

pociag dla dzieci

Kolejka Fenfa 1:87 - 6 wagonów

Ostatnią już naszą propozycją, zestawienia najlepsza kolejka elektryczna dla dzieci jest kolejna kolejka Fenfa, która składa się z lokomotywy o nieco nowocześniejszym wyglądzie oraz sześciu wagonów (2 pasażerskich, 2 towarowe, 2 cysterny).  Trasa osiąga 325 cm długości i składa się z torów oraz rozjazdów.

Podobnie jak poprzednia propozycja posiada efekty świetlne oraz dźwiękowe, w tym stukot kół po szynach. Kolejki te wykonane są z najmniejszą dbałością o detale. Dokładnie widać nity oraz orurowanie. Dziecko może z bliska przyglądnąć się pracy pociągów, a następna podróż pociągiem będzie jeszcze bardziej fascynująca.

Realistyczność, bogactwo możliwości, bezpieczeństwo i edukacyjny potencjał sprawiają, że jest to propozycja, która spełnia oczekiwania zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. To niezapomniana podróż pociągiem w świat kreatywności, edukacji i radości.

pociag

Podsumowanie - rodzaje kolejek i ich możliwości

Podsumowując, jak mogliśmy zauważyć pociąg dla dzieci elektryczny przynosi nie tylko wiele frajdy podczas zabawy, ale także posiada wartości edukacyjne. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych oraz precyzja to tylko część z zalet, jakie niesie za sobą zabawa kolejką.

Ponadto przed zakupem musimy upewnić się jakie są preferencje dziecka, odnośnie kolejki, czy woli lokomotywę z parowozem i wagonami towarowymi lub osobowymi, czy też nowocześniejszy pociąg, np. Pendolino. Oprócz tego zwróćmy uwagę na dodatkowe efekty, które uatrakcyjnią zabawę. Szeroki uśmiech na twarzy małego fana kolei z pewnością wywoła efekt dymu, jaki posiada nasza pierwsza propozycja.

Nie zastanawiajmy się długo i wprowadźmy w zabawę malucha kolejki, m.in. elektryczne. To nie tylko doskonała zabawa, ale także okazja do rozwijania umiejętności i czerpania radości z kreatywnego spędzania czasu. Podarowany zestaw  stanie się niezapomnianym elementem dzieciństwa, pełnym wrażeń i pozytywnych doświadczeń, które pozostaną z dzieckiem na długo.

Zdjęcia:
©Africa Images via Canva.com
©photoimages via Canva.com

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5203 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Dziękuję mój synek jest mega zadowolony
2024-06-09
Szybka dostawa.
pixel