Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kolejki dla dzieci. Jaką wybrać?

2021-10-07
Kolejki dla dzieci. Jaką wybrać?

Kolejki dla dzieci to jedne z najbardziej popularnych zabawek, które można znaleźć w wielu sklepach. Nie zawsze jednak wiemy jaki artykuł spełni oczekiwania naszych pociech. Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, na które kolejki warto zwrócić uwagę. Sprawdźcie sami!

Rodzaje kolejek dziecięcych

  • Ze względu na tworzywo i sposób wykonania wyróżniamy trzy rodzaje kolejek. Najbardziej popularna jest drewniana kolejka dla dzieci. Cechuje ją duża wytrzymałość, która jest kluczowym czynnikiem przy zabawie naszych pociech. Nieco mniej popularne są, często działające na baterie, kolejki plastikowe oraz metalowe.
  • Drugi podział dotyczy wieku dzieci, dla których przeznaczona jest kolejka. Wszystkie zabawki posiadają ustaloną granicę wieku, dzięki czemu rodzic wie, który artkuł będzie odpowiedni dla jego pociechy. Zestawy dla starszych posiadają ostre elementy, które mogłyby zrobić krzywdę maluchom.
  • Kolejki zabawki dzielimy również na podstawie wielkości zestawu. W pudełku mogą znajdować się pojedyncze elementy, ale możemy zakupić również cały tor z kilkoma kolejkami dla dzieci.

Kolejki dla młodszych i starszych

Większość sklepów, w których znajdziemy kolejki zabawki, ma w swoim asortymencie artykuły przeznaczone już od 3 roku życia. Dla najmłodszych doskonale sprawdzą się zestawy, w których nie ma ostrych krawędzi oraz małych elementów. Polecamy wybrać drewnianą kolejkę dla dzieci, która będzie niezwykle wytrzymała i zapewni najmłodszym pociechom bezpieczną zabawę. Ten rodzaj kolejki zazwyczaj nie jest napędzany przez baterię, dlatego jego cena nie będzie zbytnio wygórowana.

kolejki dla dzieci z drewna

Drewniana kolejka dla dzieci najlepiej sprawdzi się już od 3 roku życia. Dla nieco starszych pociech polecamy produkty napędzane przez baterię, poruszające się wagoniki zawsze zapewniają dużą dawkę radości. Dla najstarszych dzieci najlepiej sprawdzi się kolejka elektryczna z możliwością budowania skomplikowanych torów, która będzie przypominała prawdziwą komunikację maszynową. Takie produkty często zasilane są nawet na prąd z zasilacza, dlatego do ich obsługi niezbędna będzie pomoc rodzica. Kolejki zabawki powinny być zgodne z kategorią wiekową, do której należy dziecko.

Czy warto kupić kolejkę?

Kolejki dla dzieci są nie tylko świetną formą zabawy, ale i niosą liczne korzyści dla naszych pociech. Wpływają na koordynację ruchową i wspomagają równowagę u najmłodszych. Kolejki zabawkowe rozwijają kreatywność, dzięki tworzeniu budowli i torów, dziecko jest w stanie ćwiczyć zmysł przestrzenny. Jest to zabawka uniwersalna, którą mogą używać zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Jesteśmy pewni, że dziecko nie porzuci jej w kąt po kilku minutach użytku i będzie cieszyła na kilka lat.

kolejka dla dzieci do zabawy

Tworzywa, z których wykonywane są kolejki dla dzieci nie unikną zniszczeniu przez wiele lat, szczególnie trwała jest drewniana kolejka dla dzieci. Jesteśmy pewni, że podczas zabawy z rodzicem, dziecko będzie w stanie przyswoić nowe pojęcia, takie jak napęd, siła i wagoniki. Ten produkt zapewnia rozwój naszych maluchów i świetną zabawę.

Kolejka elektryczna dla dzieci - Pendolino

Przyjrzyjmy się teraz nieco bliżej kolejką dla dzieci, które cieszą się sporą popularnością, zarówno w świecie dzieci, jak i rodziców. Pierwsza kolejka elektryczna to niesamowite Pendolino. Model ten w rzeczywistości cieszy się sporą popularnością w naszym kraju, ze względu na jego szybkość w przemieszczaniu się. Nowoczesny wygląd również cieszy niejedno oko.

Prezentowane przez nas Pendolino imponuje długością torowiska. Może ono osiągać ponad 9 metrów, co z pewnością jest niezwykłą atrakcją dla młodych miłośników kolejek. W zestawie znajdują się dodatki takie jak: budynki, znaki oraz drzewa, z pomocą których dziecko może zbudować miasteczko kolejowe.

Pociąg dla dzieci, podczas pokonywania trasy, będzie oświetlał swoją drogę, czerwonym światełkiem. Znajduje się ono na przodzie lokomotywy i z pewnością zostanie dostrzeżone przez czujne oko maszynisty, konduktora, nastawniczego lub dyżurnego, w zależności w jaką postać wcieli się dziecko.

kolejka elektryczna

Wyjątkowy pociąg dla dziecka - obsługa Pendolino

Pendolino nie tylko oferuje długą trasę, ale także doskonale odwzorowuje prawdziwe składy kolejowe. Każdy element, od lokomotywy po wagony, zachwyca szczegółowym wykonaniem. Oprócz podstawowych i dodatkowych elementów wymienionych powyżej, najlepsza kolejka elektryczna zawiera również:

  • zwrotnice
  • tunel
  • ruchomy most.

kolejka elektryczna dla dzieci

Sam montaż jest prosty w obsłudze. Fragmenty toru bez problemu łączą się ze sobą, a ich stabilność zapewniają spinki. Gwarantujemy, że składanie toru razem dzieckiem, przyniesie sporo frajdy. Pociąg dla dzieci posiada niesamowitą przyczepność. W przypadku, gdy wagoniki wypadną z toru, pociąg przywróci je z powrotem na trasę i będzie kontynuował podróż w komplecie.

Pendolino to nie tylko kolejka elektryczna, to kompletny zestaw do kreatywnej zabawy, rozwijający wyobraźnię i umiejętności koordynacji. Bez wątpienia, każda podróż tym pociągiem będzie niezapomniana dla maluchów!

Najlepsza kolejka elektryczna dla dzieci

Drugą propozycją w naszym artykule jest kolejka, która wyróżnia się efektami świetlnymi, dźwiękowymi oraz, co najważniejsze generowaniem dymu z komina. Z pewnością zasłużyła ona sobie na miano, jakim jest najlepsza kolejka elektryczna dla dzieci. Omawiana lokomotywa przynosi kolejny wymiar doświadczenia podróży pociągiem, zapewniając niezapomniane chwile dla małych entuzjastów kolejnictwa.

Dużą zaletą pociągu, który przyciąga uwagę, jest lokomotywa wyposażona we własny kominek. Wypełniając odpowiedni zbiorniczek wodą, dziecko może zobaczyć, jak z komina zaczyna wydobywać się dym w postaci pary wodnej, co dodaje realizmu podróży. Atrakcyjności dodają również efekty świetlne oraz realistyczne dźwięki.

W tym przypadku długość torów osiąga aż 7 metrów długości, a całkowity rozmiar toru: 181x78 cm. Zestaw z łukami, prostymi odcinkami, skrzyżowaniami i rozjazdami. To różnorodność elementów, która pozwala na kreatywne konstruowanie tras. W zestawie znajdują się 4 wagony osobowe oraz wagon węglowy, w którym to montuje się baterię.

kolejka dla dzieci

Kolejka z parą i efektami dźwiękowymi

Kolejka z dymem i realistycznymi dźwiękami to nie tylko zestaw kolejowy, ale interaktywne doświadczenie, które kształtuje wyobraźnię i rozwija zdolności poznawcze dziecka. Stworzony z myślą o małych, a także dużych miłośnikach pociągów, ten zestaw przynosi pełen emocji świat kolejki elektrycznej.

Pociąg dla dzieci wykonany został z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Zabawa w tworzenie świata kolejowego, dostarczy wielu godzin niesamowitej przygody. Maluch rozwinie swoją wyobraźnię oraz kreatywność. Ta idealna dla dziecka kolejka łączy dwie ważne cechy: bezpieczeństwo oraz funkcjonalność.

kolejka elektryczna dla dorosłych

Podsumowując, wybór kolejki elektrycznej dla dziecka zależy w głównej mierze od preferencji dziecka. Ostateczny wybór zależy od tego, czy bardziej przyciąga dziecko imponująca długość torowiska Pendolino, czy może fascynujące efekty dźwiękowe i możliwość wytworzenia dymu w drugiej kolejce. W obu przypadkach, z pewnością będzie to podróż, którą maluchy zapamiętają na długo.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5214 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-08
Super
2024-06-22
Wnusio jest mega zadowolony, chociaż jest to drugi taki sam zestaw. Babcia nie była na bieżąco
pixel