Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jeździk czy rowerek biegowy

2021-02-18
Jeździk czy rowerek biegowy

W rozwoju dziecka bardzo ważny jest ruch. Kiedy maluch zaczyna stawiać pierwsze kroki rodzice często zastanawiają się nad kupnem jeździka lub rowerka biegowego. Pojawiają się wtedy refleksie, co wybrać by zapewnić dziecku bezpieczny rozwój i zabawę dopasowaną do wieku i możliwości? 

Jeździk czy rowerek biegowy - co wybrać dla dziecka?

Jeżdzik dla dziecka to zabawka na kółkach, częściej przystosowana do używania w pomieszczeniach zamkniętych niż na zewnątrz. Przeważnie producenci dodają do niego inne elementy by urozmaicić zabawę dziecku. Nie rzadko może pełnić funkcję pchacza. Główną funkcją tej zabawki jest wspomaganie nauki chodzenia, wzbudzanie motywacji do poczynienia pierwszych kroków. Tego rodzaju pojazdy rozwijają pracę mózgu, wspomagają koordynację ruchową oraz pracę mięśni - szczególnie nóg. Wspomagają również naukę samodzielnego utrzymywania równowagi. Jeździki mają też swoje wady: te wykonane dobrze jakościowo kosztują dość sporo, są to również dość duże zabawki - potrafią zająć sporo miejsca.

Jeździk dla dziecka

Rowerek biegowy

Godnym następcom jeździka jest rowerek biegowy. Czym jest? Lekkim rowerem dostoswanym do wieku i wzrostu dziecka, jednak nie posiadającym pedałów. Dziecko jeździ na nim odpychając się stopami. W ten sposób uczy się utrzymywać równowagę, wzmacnia mięśnie i nabywa umiejętności kierowania dwuśladem. Jazda na rowerku biegowym uczy skupienia, koncentracji oraz przewidywania. Ponad to rowerek biegowy utrwala utrzymanie prostej postawy, uczy orientacji w terenie i jest świetnym sposobem na rozpoczęcie nauki zasad obowiązujących pieszych jako uczestników ruchu drogowego. Jednak największym atutem rowerku biegowego jest fakt, iż jest bardzo dobrym treningiem przed nauką jazdy na tradycyjnym rowerze. Dziecko, które opanowało jazdę biegową, bez problemu przesiądzie się na pedały.

Rowerek biegowy

Kiedy jeździk a kiedy rowerek

Jeździk z funkcją pchacza wspomoże naukę chodzenia, wzbudzi motywację do samodzielnego stawania oraz stawiania pierwszych kroków. W związku z tym może służyć już od dziesiątego - jedenastego miesiąca życia. Będzie także świetnym prezentem na pierwsze urodziny dziecka. Rowerek biegowy dla dziecka to godny następca jeździka. Wspomoże naukę utrzymywania równowagi, orientacji w terenie i utrwali utrzymanie prostej postawy. Zakup rowerka biegowego to świetny wstęp do nauki jazdy na tradycyjnym rowerze, a także idealny prezent dla dziecka z okazji drugich urodzin. 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5214 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Wszystko na plus . Profesjonalizm i dbanie o to by klient spełnił swoje oczekiwania. Sklep godny polecenia
2024-06-24
wszystko zgodnie z zamówieniem
pixel