Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie drewniane zabawki dla dziecka warto wybrać?

2022-10-01
Jakie drewniane zabawki dla dziecka warto wybrać?

W ostatnich latach drewniane zabawki dla dzieci odzyskały swoją dawną popularność. Nie bez powodu. Drewno jest niezwykle wdzięcznym materiałem, jest miłe w dotyku, a drewniane zabawki posiadają swój specyficzny, charakterystyczny dla drewna zapach. Odznaczają się też lekkością.

Drewniana zabawka dla niemowlęcia

Drewniane zabawki dla chłopca lub dziewczynki to :

  • gwarancja harmonijnego rozwoju dziecka
  • znakomita zabawa
  • wspaniałe możliwości edukacyjne.

Jak dobrać zabawki z drewna, by były dostosowane dokładnie do wieku i potrzeb dziecka? Zabawki dla dzieci w bardzo wczesnym wieku powinny przede wszystkim pomagać rozwijać koordynację ruchów. Chcąc osiągnąć ten cel, wybierzmy dla naszych dzieci drewniane zabawki dla niemowląt pozwalające bawić i uczyć dzieci w duchu Montessori.

Szkoła uczenia dzieci stworzona przez Marię Montessori zakłada, że dziecko powinno samo eksplorować świat. Zakłada również, że dla optymalnego rozwoju dziecka ważne jest rozwijanie różnych umiejętności jednocześnie. Drewniane zabawki dla dzieci - klocki Zabawki z drewna dla rocznego dziecka powinny już uwzględniać walor edukacyjny. Drewniane zabawki dla niemowląt mogą rozwijać umiejętność dopasowywania kształtów, czy rozpoznawania kolorów. Mogą również przyczynić się do umiejętności nazywania elementów otoczenia, na przykład zwierząt. Dla dziecka w tym wieku znakomitą zabawką będą różnego rodzaju zestawy klocków.

Zabawa drewnianymi zabawkami dla rocznego dziecka rozwija wyobraźnię, uczy kontrolować ruchy, a jeżeli kupimy dziecku klocki opakowane w wiaderko z otworami w różnych kształtach, dziecko nabędzie również umiejętność dopasowywania kształtów do otworów. Tego rodzaju drewniane zabawki dla rocznego dziecka to również świetna zabawa.

Świetnym wyborem będzie także klasyczna zabawka, której zasadą działania jest łowienie rybek za pomocą zaopatrzonej w magnes wędki. Zabawki tego rodzaju nauczą dziecko kontrolować ruchy. Umiejętności motoryczne rozwiniemy również zabawkami, których zasadą jest przesuwanie drewnianych elementów po labiryncie wygiętych kolorowych prętów.

Muzyczne zabawki z drewna dla dzieci

Ważnym elementem rozwoju dziecka jest również rozwijanie jego umiejętności słuchowych. Mogą w tym pomóc drewniane zabawki dla dzieci, których istotą jest wydobywanie dźwięku. Do tego celu świetnie nadają się drewniane zabawki dla rocznego dziecka, na przykład drewniane cymbałki. Kolorowe elementy zachęcają do tego, by uderzać w nie pałeczkami. Ułożenie prostej melodii może być źródłem pierwszej satysfakcji. Tego rodzaju zabawka świetnie nadaje się również do tego, by włączyć do zabawy inne osoby.

Zabawa w tworzenie muzyki z przy użyciu drewnianych zabawek dla niemowląt może być cudowną przygodą. Im starsze jest nasze dziecko, tym bardziej angażująca powinna być zabawka. Chcąc pozostać w procesie wychowania dziecka w duchu Montessori, warto wybrać drewniane zabawki dla chłopca zawierające dużo elementów składających się na edukacyjną całość. Taką zabawką mogą być na przykład drewniane puzzle warstwowe uczące anatomii człowieka.

Puzzle ukazujące warstwowo wszystkie układy ludzkiego organizmu będą świetnym punktem wyjścia do dalszego zainteresowania tym tematem w przyszłości.

Drewniana kuchnia dla dzieci

Dla trzyletniej dziewczynki lub chłopca świetnym wyborem będzie drewniana kuchnia dla dzieci. Wykonana z drewna konstrukcja tworząca uroczy zestaw składający się z małych szafeczek nie tylko pozwoli dziecku odkryć przyjemność zabawy w gotowanie, ale także sprawi, że dziecko odkryje siebie w nowej roli.

Dziecięcy zestaw kuchenny świetnie uzupełni zestaw drewnianych warzyw, które można pokroić drewnianym nożem. Takie drewniane zabawki dla dzieci pozwalają im poznać w bezpiecznych warunkach nowe czynności, a zabawa polegająca na odwzorowywaniu czynności wykonywanych przez dorosłych na pewno będzie bardzo satysfakcjonująca. zabawki z drewna - kuchnia dla dzieci Zabawki z drewna to klasyka, która nigdy się nie znudzi. Ich dodatkową wartością jest to, że mogą przetrwać i służyć wiele lat. Drewniane zabawki dla rocznego dziecka są bardzo trwałe. Świetnie sprawdzają się w każdych warunkach. Wybór drewnianych zabawek dla dzieci to wybór na lata.

Bezpieczne zabawki z drewna dla dzieci

Nie bez znaczenia jest również fakt, że wybór zabawek z drewna sprzyja bezpieczeństwu. Lekkie i pozbawione ostrych krawędzi minimalizują ryzyko zranienia. Pamiętajmy również, że drewniane zabawki dla niemowląt muszą być atestowanymi produktami. Dlatego też farby użyte do ich pomalowania nie mogą zawierać żadnych szkodliwych komponentów.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5214 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-29
Realizacja zamówienia super
2024-06-22
Wnusio jest mega zadowolony, chociaż jest to drugi taki sam zestaw. Babcia nie była na bieżąco
pixel