Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Interaktywne zabawki - jakie są najlepsze zabawki interaktywne dla dzieci?

2023-03-02
Interaktywne zabawki - jakie są najlepsze zabawki interaktywne dla dzieci?

Dobrym pomysłem na prezent dla malucha jest zakup zabawki, która jest interaktywna. Z poniższego artykułu możemy dowiedzieć się jakie są najlepsze zabawki interaktywne dla niemowlaka, a także nieco starszych dzieci.

Zalety zabawek dla dzieci, które są interaktywne

Zastanawiając się nad podarowaniem dziecku zabawki, warto postawić na przedmiot, który będzie wspierał w prawidłowym rozwoju. Świetnym wyborem mogą okazać się interaktywne zabawki dla dzieci. Głównym ich celem jest dobra zabawa, ale także zdobywanie nowych umiejętności i szlifowanie tych już posiadanych. Można więc powiedzieć, że są to poniekąd zabawki edukacyjne.

Kierując się wyborem zabawki w pierwszej kolejności zadbajmy o bezpieczeństwo malucha. Warte uwagi zabawki, powinny być przede wszystkim trwałe. Zwróćmy także uwagę, czy przedmiot nie posiada drobnych lub wystających elementów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę. Bezpieczeństwo może zapewnić oznaczony na opakowaniu sugerowany wiek dziecka. Ta informacja jest przystosowana do możliwości rozwojowych malucha w danym wieku.

Interaktywne zabawki mają za zadanie stymulować koordynację wzrokowo-ruchową, zdolności manualne oraz kreatywność i wyobraźnie. W obecnym czasie dostępnych jest wiele zabawek o różnej tematyce, dzięki czemu możemy dobrać je idealnie pod preferencje malucha.

zabawki interaktywne na roczek

Zabawki interaktywne dla niemowląt

Świetnym pomysłem na pierwszy prezent dla niemowlaka, będą zabawki interaktywne. Pomogą one dziecku zapoznać się z otaczającym je światem. Często posiadają funkcję tłumaczenia i nauki, a także mogą reagować na działania dziecka i zachęcać do dalszej zabawy.

Zabawki interaktywne dla niemowląt, które cieszą się dużą popularnością, to m.in. króliczki Alilo, które posiadają różne funkcje i efekty, a także zabawki interaktywne od marki Fisher Price. Cieszą się one uznaniem, m.in. dzięki dużej wytrzymałości materiałów z jakich są wykonane.

Świetnie sprawdzą się także, różnego rodzaju muzyczne misie, grzechotki oraz książeczki. W dużej ilości przypadków efektom dźwiękowym, towarzyszą także efekty świetlne, które dodatkowo przyciągają uwagę i zachęcają do zabawy.

W pierwszych miesiącach życia, zabawki interaktywne dla niemowląt, mogą tworzyć miejsce zabaw malucha, będzie tak na przykład w przypadku edukacyjnych mat interaktywnych.

Zabawki interaktywne na roczek

Okres pierwszego roku życia, to czas, kiedy dziecko uczy się oraz doskonali nowe dla niego czynności, np. chodzenie. Warto, więc postawić na zabawki interaktywne na roczek, które będą zachęcały do przemieszczania się. W tym przypadku świetnie sprawdzą się interaktywne pchacze, motorki, a także mniejsze zabawki na kółkach.

Zabawki dla rocznego dziecka, powinny wspierać poprawę umiejętności komunikacji, zwiększać zasób poznawanych słów oraz samodzielność dziecka. Sięgając po zabawki interaktywne na roczek, zwróćmy uwagę na oznaczenie 12+, certyfikaty, tworzywo z jakiego są wykonane, a także atrakcyjność wizualną, która jest równie ważna.

Interaktywne zabawki dla dzieci w tym wieku powinny zawierać różnego rodzaju przyciski, przesuwne elementy, których użycie spowoduje różne efekty. Sprawdzą się tutaj, edukacyjne, interaktywne domki, kostki oraz roboty i pojazdy.

interaktywne zabawki dla dzieci

Interaktywne zabawki dla starszych dzieci

Interaktywne zabawki mogą wzbudzić zainteresowanie nie tylko u najmłodszych dzieci, ale także tych nieco starszym. Zastanawiając się jednak nad wyborem prezentu dla takiego malucha warto zwrócić uwagę, jakie ma w danym momencie zainteresowania, np. jakie bajki lubi oglądać. Zabawki te powinny wspierać rozwój umiejętności manualnych dziecka oraz wyobraźni, pozwalając mu m.in. tworzyć różne historyjki.

Nie zapominajmy jednak, aby były one nadal bezpieczne dla dziecka, ponieważ jest ono coraz bardziej ciekawe świata. Siniaki mogą stać się nierozłącznym elementem, takiego ciekawskiego malucha, natomiast zawsze lepiej niwelować ich ilość.

Interaktywne zabawki dla dzieci starszych, które mogą wywołać uśmiech na twarzy malucha, to np. maskotki, które powtarzają usłyszane słowa, maty muzyczne do tańczenia, interaktywne zabawki agd, lalki, dinozaury oraz pojazdy. Często polecanym interaktywnym przedmiotem, jest także edukacyjny tablet, dzięki któremu dziecko może szlifować swoje słownictwo w języku polski, a także angielskim. Świetne urozmaicenie mogą wprowadzić interaktywne zabawki do kąpieli.

Zabawki interaktywne dla dziewczynki i chłopca

Wybierając interaktywną zabawkę zawsze warto zwrócić uwagę dla kogo ma być ona przeznaczona, dla chłopca, czy dziewczynki. Starszy chłopiec bowiem, może nie ucieszyć się z mówiącej lalki, a dziewczynka z ziejącego parą dinozaura.

Niezależnie jednak od płci, starajmy się unikać zabawek o przytłaczającej, ciemnej kolorystyce. Niech zabawka wygląda przyjaźnie i zachęca dziecko do zabawy, zarówno swoją kolorystyką, jak i posiadanymi efektami i możliwościami zabawy.

Podsumowując interaktywna zabawka dla dziecka, może sprawdzić się u dzieci młodszych, jak i starszych. Wspiera w rozwoju dziecko, doskonaląc jego nabyte umiejętności i zachęca do nauki coraz to nowszych aktywności. Postawmy na edukację i bezpieczeństwo malucha.

Zdjęcia:
©irynakhabliuk via Canva.com
©pexels via Canva.com
©DAPA Images via Canva.com

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5140 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Jestem bardzo zadowolona z zamówienia, a jeszcze bardziej moja wnusia Mila
2024-05-08
Produkt dobrej jakości, przysłany szybko i świetnie zapakowany.
pixel