Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dlaczego klocki to najlepsze zabawki dla dzieci?

2021-05-27
Dlaczego klocki to najlepsze zabawki dla dzieci?

Klocki dla dzieci to znane niemalże na całym świecie zabawki o różnych kształtach i rozmiarach. Ich wysoka popularność wiąże się z różnorodnością form oraz pozytywnym wpływem na rozwój dziecka. W poniższym artykule przedstawiamy jakie korzyści przynosi zabawa klockami oraz jak wybrać idealne klocki.

Nauka przez zabawę – jak zabawa klockami wpływa na rozwój dziecka?

Dzieci uwielbiają zabawę klockami, ale jest to nie tylko świetna forma spędzania czasu. Zabawa klockami posiada szereg korzyści oddziaływujących na rozwój dziecka. 

Klocki dla dzieci - zalety:

  • pobudzają kreatywność i uwalniają wyobraźnię,
  • stymulują myślenie przestrzenne, przez co uczą dziecko rozwiązywania problemów,
  • rozwijają zdolności manualne, czyli tzw. motorykę małą, 
  • pomagają ćwiczyć cierpliwość, koncentrację oraz skupienie,
  • przyczyniają się do rozwoju społecznego, jeśli dziecko bawi się w grupie. 

Klocki dla rocznego dziecka

Pierwsze klocki dla dziecka - od czego zacząć?

Przy wyborze pierwszych klocków warto zwrócić uwagę na wiek dziecka oraz jego zręczność. W przypadku najmłodszych pociech najlepiej sprawdzą się klocki o dużym rozmiarze, które dziecko będzie mogło swobodnie chwycić. Klocki dla rocznego dziecka mogą być wykonane z kolorowego plastiku o różnych kształtach. W tym przypadku zabawa będzie polegała głównie na chwytaniu oraz rzucaniu, co pozwoli na rozwój motoryki małej, czyli zręczności palców oraz ręki. 

Klocki dla 2 latka mogą być natomiast wykonane również z drewna. Drewniane klocki edukacyjne maluch może układać z nich różne, proste konstrukcje, które nie wymagają ścisłego połączenia jednego elementu z drugim. Klocki drewniane dla dzieci to również bezpieczny i bardziej ekologiczny wybór utrzymany w nurcie minimalizmu.  

Klocki dla dwulatka

Klocki dla 3 latka – na co zwrócić uwagę?

Jeśli szukamy klocków dla 3 latka możemy wybierać spośród rożnego rodzaju form. Ciekawym rozwiązaniem są klocki magnetyczne, z których podopieczny może tworzyć budowle, pojazdy i zwierzęta o utrwalonej konstrukcji. Zaletą tego rodzaju klocków jest możliwość zbudowania płaskich jak i trójwymiarowych konfiguracji. Klocki łączą się w prosty sposób, bez użycia dodatkowych narzędzi.

Dla 3 latka możemy wybrać również klocki konstrukcyjne o mniejszych i bardziej skomplikowanych kształtach. Wspomniane klocki mogą przybierać różne formy np. kolorowych słomek, deseczek lub tradycyjnych prostokątnych lub kwadratowych brył, z których dziecko może ułożyć konstrukcje zgodną z własnymi preferencjami.

Klocki to niezbędny element dziecięcego zestawu zabaw. To wyjątkowe zabawki, które pobudzają kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia, dając podstawy do późniejszej nauki przedmiotów ścisłych. 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5140 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Ok
2024-04-28
Realizacja zamówienia przebiegła bardzo szybko. Polecam sklep manima
pixel