Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy trampolina jest bezpieczna dla dziecka?

2022-02-05
Czy trampolina jest bezpieczna dla dziecka?

Coraz większą popularnością cieszą się trampoliny ustawione w ogrodach. To doskonałe rozwiązanie na aktywne spędzenie czasu naszych dzieci. Rodzice przed zakupem mają jednak wątpliwości, czy są zdrowe?

Trampolina ogrodowa

Zabawa na trampolinie daje dzieciom ogromną frajdę. Rodzice rozważający zakup trampoliny zadają sobie ważne pytanie: Trampolina a stawy dziecka? Jeśli sprzęt jest dobrej jakości, posiada wszystkie atesty i jest wykonany bardzo solidnie to na pewno nasze dzieci są bezpieczne. Pamiętajmy iż najmłodsze dzieci mogą korzystać z niej tylko pod opieką dorosłych. Ryzyko urazu na trampolinie w przypadku kilkuletnich dzieci jest wysokie. W dużej mierze zależy to od nas, czyli rodziców.

Dorosły lub starsze dziecko skacze z dużą siłą, która odbijana od trampoliny przenoszona jest na małe dziecko. Skutkiem tego jest siła trampoliny, która może uszkodzić stawy dziecka. Na trampolinie najlepiej skakać bez butów, zapewnia to naszym dzieciom duże bezpieczeństwo. Podczas zakupu zwróćmy szczególną uwagę na maksymalne dopuszczalne obciążenie trampoliny, im będzie ono wyższe tym więcej dzieci może skakać w tym samy czasie. Trampolina dla dziecka pozwoli odkryć radość ze skakania i aktywności. Ma ogromny wpływ na rozwój i kondycję fizyczną dziecka. Trampoliny ogrodowe dla dzieci zapewniają niezapomnianą rozrywkę i przy niej zabawki ogrodowe nabierają innego znaczenia.

Rodzaje trampolin

Producenci oferują duży wybór trampolin. Możemy je podzielić na dwie podstawowe: z siatka i bez siatki. Najbezpieczniejsze trampoliny ogrodowe dla dzieci są te z siatką, dzielą się one na dwa warianty, ze względu na sposób zamontowania zabezpieczenia. Wyróżniamy zatem trampoliny z siatką wewnętrzną i zewnętrzną.

trampoliny ogrodowe dla dzieci

3 rodzaje trampolin ze względu na zabezpieczenie i akcesoria ogrodnicze:

  • Trampolina bez siatki - charakteryzują się brakiem bocznych ścianek zabezpieczających, Umożliwiają swobodne wskakiwanie i zeskakiwanie. Nie jest odpowiednia jako trampolina dla dziecka, ze względu na brak zabezpieczenia przed spadnięciem na ziemię. Odpowiednia dla dorosłych lub starszych dzieci.
  • Trampolina z siatką zewnętrzną - siatka rozwinięta po zewnętrznej stronie stelaża w tym modelu chroni dzieci przed upadkiem na ziemię. Niestety te trampoliny ogrodowe dla dzieci nie zabezpieczają ich przed uderzeniem w boczne słupki. Ze względu na to rozwiązanie, nie jest idealna dla małych dzieci.
  • Trampolina z siatką wewnętrzną - posiada zabezpieczenie zamocowane po wewnętrznej stronie stelaża. Najbardziej odpowiednia trampolina ogrodowa dla dziecka. Rodzaj wykorzystanego zabezpieczenia chroni maluchy nie tylko przed spadnięciem ale również przed uderzeniem w boczne słupki. Dzięki takiemu rozwiązaniu noga dziecka nie wkręci się pomiędzy sprężyny. Odpowiednio zabezpieczona trampolina a stawy dziecka będę chronione przed urazem. Wybierając ten rodzaj trampoliny mamy pewność iż dziecko może bawić się na niej bezpiecznie.

Trampolina a stawy dziecka, na co zwrócić uwagę?

trampolina dla dziecka

Trampoliny to świetny sposób na rodzinne spędzenie czasu. Kupując trampolinę dla dziecka należy zwrócić uwagę na podstawowe elementy, w celu zwiększenia bezpieczeństwa:

  • Stelaż - powinien być wykonany bardzo solidnie z grubych i trwałych elementów. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, twarde elementy stelażu powinny być pokryte miękką pianką. Cała konstrukcja musi być bardzo stabilna.
  • Sprężyny oraz ich osłona - to najważniejsza część trampoliny, dzięki nim możliwe jest skakanie. Sprężyny powinny być solidnie wykonane oraz pokryte osłoną sprężyn trampoliny, która chroni stopy przed utknięciem.
  • Siatka - im wyższa trampolina dla dziecka tym lepiej chroni przed wypadnięciem. Siatka powinna być wykonana z mocnego materiału. Dobrze kiedy wejście na trampolinę posiada suwak, z tego względu iż zmniejsza to ryzyko wypadnięcia dziecka.
  • Mata - wykonana ze sprężystego materiału odpornego na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio dobrana mata do trampoliny a stawy dziecka będę mniej narażone na urazy. Mocna mata powinna posiadać obszycie, chroniące ją przed rozdarciem.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5140 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-30
Wszystko zgodne z opisem.Dziewczynki zachwycone.To na pewno nie ostatnie moje zakupy u Państwa.
2024-04-28
Super
pixel