Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Co kupić na roczek dziecku? Kilka propozycji prezentu

2022-08-18
Co kupić na roczek dziecku? Kilka propozycji prezentu

Pierwsze urodziny dziecka są niezwykle ważnym kamieniem milowym w jego życiu. Dlatego też, z tej okazji, często wyprawiane są przyjęcia urodzinowe, nie tylko w gronie najbliższej rodziny, lecz także znajomych. Uczestnicząc w tego rodzaju imprezie, ważne jest także przygotowanie odpowiedniego prezentu dla malucha.

Rodzaj prezentu oraz jego koszt zależy głównie od tego, jakie relacje nas łączą z dzieckiem. Zazwyczaj największe, najokazalsze prezenty solenizant lub solenizantka dostaje od rodziców chrzestnych lub dziadków. Członkowie dalszej rodziny oraz znajomi przeważnie obdarowują bobasa skromniejszymi podarunkami. Dlatego też, jeżeli kompletnie nie masz pomysłu na to, co kupić na prezent dla rocznego dziecka, to poniższe propozycje mogą ci to znacznie ułatwić.

Co kupić na roczek - zabawki

Zastanawiając się nad tym, co kupić dziecku na roczek, należy pamiętać, że nie ma ono jeszcze w pełni rozwiniętej świadomości, dlatego też obdarowywanie go skomplikowanymi zabawkami może być nietrafionym pomysłem. Za to podarki typu lalka, plastikowe klocki czy bujak doskonale się sprawdzą. Również różnego rodzaju maty edukacyjne lub panele do zabawy czy książeczki sensoryczno-manipulacyjne są bardzo dobrym pomysłem.

Zagwarantują one bowiem nie tylko zabawę, atrakcję, lecz także pomogą dziecku w poznawaniu świata oraz wprowadzą je na pierwsze stopnie edukacji. Jeżeli wciąż zastanawiamy się jaki prezent na roczek wybrać, to wybór plastikowych klocków może być strzałem w dziesiątkę zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Klocki pomogą dziecku w zwalczaniu nudy oraz będą doskonaliły jego chwyt precyzyjny oraz rozwijało jego motorykę małą. Tworzenie budowli z takich klocków także rozwija kreatywność dziecka oraz może wzbudzać w nim zainteresowanie otaczającym go światem.

Co kupić dziecku na roczek

Różnego rodzaju bujaki na biegunach, plastikowe lub drewniane, zapewniają dzieciom mnóstwo frajdy, albowiem pozwalają na wczuwanie się w różne role oraz poszerzania ich kreatywności. Dlatego też, jeżeli zastanawiamy się jaki prezent na roczek, jaka zabawka będzie odpowiednia, to właśnie jedna z propozycji będzie idealna dla każdego, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Jaki prezent na roczek - praktyczność

Idealnym pomysłem na to co można kupić na roczek, są praktyczne akcesoria, przedmioty, które przydadzą się rodzicom w opiece nad maluchem. Nie oznacza to jednak z przymusu zrezygnowania z prezentu bezpośrednio przeznaczonego do użytku maluszka. Albowiem można połączyć te dwie możliwości i podarować dziecku ręcznie wykonany kocyk lub ręczniczek z ręcznie wykonanym haftem. Zastanawiając się, co kupić na roczek, dobrym pomysłem będzie wybranie  także różnego rodzaju akcesoria do spania, jak poduszeczka czy pościel dziecięca. Także miękki pluszak, emitujące uspokajające dźwięki może okazać się odpowiednim prezentem, dla dzieci z trudnościami w zasypianiu.

Trafionym, praktycznym prezentem są także różne ubranka, takie jak bluzeczki, body, szlafrok czy spodenki. Będzie to dobry pomysł, jeżeli zastanawiamy się co kupić dziecku na roczek, ze względu na to, że dzieci bardzo szybko wyrastają z ubranek, z których korzystają, a kupowanie coraz to kolejnych kompletów może być sporym wydatkiem dla rodziców. Jeżeli nasz budżet jest nieco większy, w wciąż brakuje nam odpowiedniego pomysłu co kupić na roczek, to doskonałym pomysłem będzie zainwestowanie w sprzęt ułatwiający rodzicom opiekę nad dzieckiem oraz zapewniającym dziecku bezpieczeństwo lub wygodę zabawy. Jedną z opcji jest nosidełko na plecy lub pierś, które znacznie ułatwi przemieszczanie się z dzieckiem.

Ciekawym pomysłem może być także skoczek, zapewniający dziecku bardzo dużo frajdy lub chodzik, który może pomóc bobasowi w doskonaleniu chodu. Tego rodzaju zabawki, gadżety będą stanowiły idealny pomysł na prezent dla rocznego dziecka.

Co kupić na roczek

Sentymentalny prezent na 1 urodziny

Co na prezent dla rocznego dziecka, aby zostało to zapamiętane? Małe dzieci często nie zdają sobie sprawy, co właściwie się wokół nich dzieje. Potrafią jednak już rozpoznawać najważniejsze dla siebie osoby, jakimi są rodzice i wskazywać niektóre rzeczy. Przygotowując pamiątkowy prezent dla dziecka, robi się go z zamiarem przechowania go do momentu dorośnięcia pociechy.

Tego rodzaju prezentem może być album, zawierający zdjęcia od urodzenia do pierwszych urodzin, srebrne sztućce z wygrawerowanym oryginalnym napisem lub imieniem solenizanta czy pozytywka z dedykacją. Jeżeli żadna z powyższych propozycji nie do końca spełnia nasze oczekiwania, na to co można kupić na roczek, to ciekawym pomysłem może okazać się także zarezerwowanie fotografa i zorganizowanie sesji zdjęciowej z okazji pierwszych urodzin. Tego rodzaju prezent z pewnością zostanie na długie lata i będzie budził sentyment.

Zabawki manipulacyjne

Idealnym pomysłem na to co można kupić na roczek dziecku zaciekawionemu otaczającym go światem, są zabawki manipulacyjne. Dostępne są one w różnych wariantach. Mają kształt domków, tablic, kostek, misiów czy trójkątów. Są to jedne z najciekawszych trendów pośród zabawek, które wyposażone są w klamki, koła zębate, trąbki czy zamki. Jest w nich tyle przedmiotów, interesujących dziecko swoim kształtem, kolorem teksturą czy dźwiękiem, że będzie doskonałym pomysłem na to co kupić dziecku na roczek.

Tego rodzaju zabawki, jakimi są tablice manipulacyjne, pozwalają dziecku na swobodne poznawanie świata i odkrywanie nowych dźwięków, materiałów, z którymi wcześniej nie miały do czynienia. Na planszy przymocowanych jest wiele przedmiotów codziennego użytku, które zazwyczaj zabieramy dziecku w obawie, że zrobi sobie nimi krzywdę. Myśląc o jakimś prezencie na roczek, który zaspokoi ciekawość dziecka oraz zapewni mu mnóstwo frajdy, powinniśmy myśleć właśnie o zabawkach manipulacyjnych.

Przy wybieraniu tego co kupić na roczek dla dziecka, bardzo ważnym aspektem jest to, aby nabyte przez nas zabawki dla dzieci oraz przedmioty przeznaczone do użytku małego dziecka, nie posiadały żadnych małych przedmiotów, które łatwo jest oderwać i połknąć.

Jaki prezent na roczek

Co na prezent dla rocznego dziecka - pamiątki

Pomimo tego, że dziecko nie pamięta swoich pierwszych urodzin, a szczególnie tego co kupiliśmy mu na roczek, to najczęściej wyprawia się mu przyjęcie. Jest to idealna okazja na spotkanie się rodziny i przyjaciół, spotkanie z młodziutkim jubilatem i celebrowanie jego obecności w rodzinie. Aby utrwalić te wspomnienia robi się zdjęcia i nagrywa filmy z udziałem jubilata, aby w kolejnych latach być w stanie pokazać mu ten ważny moment w jego życiu.

To, jaki prezent na roczek mu podarujemy będzie wpływało na jego rozwój w przyszłych latach oraz to w jaki sposób będzie spędzał swój wolny czas. Wyjątkowy, trwały prezent na pierwsze urodziny z pewnością zostanie zapamiętany nie tylko przez rodziców, ale także będzie przywoływał miłe wspomnienia u samego solenizanta. Pomysłów na to co możemy kupić na roczek małemu dziecku jest wiele. Podjęcie jednak tej decyzji nie jest łatwe. Może to właśnie wielość możliwości stanowi problem przy wyborze tego co należałoby kupić dziecku na roczek. Mogłoby się wydawać, że to co kupujemy na prezent dla rocznego dziecka nie wpływa aż tak bardzo na jego ogólny rozwój i przyszłe samopoczucie.

Przy dobieraniu odpowiedniego podarunku istotne jest to, aby nie ograniczał on kreatywności dziecka, ani jego samodzielności. W tym okresie bowiem maluch uczy się samodzielnie funkcjonować w świecie, zaczyna poprawiać koordynację ręka-oko oraz trenuje swoją koncentrację. W tym okresie również wykształca się umiejętność logicznego myślenia oraz zdolność funkcjonowania w grupie, dlatego też wybór odpowiednich zabawek może okazać się tak bardzo ważny.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

Drewniane klocki edukacyjne dla dzieci sorter wiaderko 50 sztuk Ecotoys

Drewniane klocki edukacyjne dla dzieci sorter wiaderko 50 sztuk Ecotoys

69,55 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 69,55 zł/1szt.Cena regularna 99,00 zł brutto/1szt.
Interaktywny edukacyjny statek ze zwierzątkami zabawka Arka Noego Dumel dla dzieci w wersji polskiej DD31880

Interaktywny edukacyjny statek ze zwierzątkami zabawka Arka Noego Dumel dla dzieci w wersji polskiej DD31880

159,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 159,00 zł/1szt.Cena regularna 179,00 zł brutto/1szt.
Interaktywny słonik edukacyjny pianinko muzyczne dla dzieci

Interaktywny słonik edukacyjny pianinko muzyczne dla dzieci

42,58 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 44,81 zł/1szt.Cena regularna 64,99 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5214 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-30
Tablica świetna, przesyłka dostarczona w ciągu 2 dni od zamówienia.
2024-06-24
wszystko zgodnie z zamówieniem
pixel