Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bidon dla niemowlaka, od kiedy może pić z bidonu?

2022-06-02
Bidon dla niemowlaka, od kiedy może pić z bidonu?

Bidony cieszą się dużą popularnością wśród rodziców. Takie rozwiązanie nie tylko sprawdza się w przypadku starszych dzieci, ale również niemowlaków. Zalety korzystania z bidonów przez niemowlęta sprawia, że opiekunowie  bardzo szybko zapoznają swoje maleństwa z takim sposobem picia.

Ważnym etapem w życiu dziecka jest przejście z butelki ze smoczkiem na kubeczek lub inny produkt przeznaczony do picia. Niemowlaki mogą sobie jeszcze nie poradzić z kubeczkiem i ciężko go zabrać ze sobą na spacer. W takich przypadkach świetnym rozwiązaniem jest bidon ze słomką. Produkty te cieszą się dużą sympatią rodziców zwłaszcza podczas wyjść. Z tego powodu coraz częściej zadawane jest pytanie, od kiedy bidon dla niemowlaka może zagościć w jego życiu. Inną ważną kwestią jest jego wpływ na rozwój maluszka.

Bidon z rurką dla niemowlaka — wpływ na rozwój

Niemowlak nie powinien długo używać butelki ze smoczkiem, gdyż może to powodować wady zgryzu i problemy z wymową. Z tego powodu warto jak najszybciej przyzwyczaić dziecko do picia z kubeczka. Jednak nie w każdym przypadku taki kubeczek się sprawdzi. Szczególnie na spacerze lub w podróży lepszym wyborem będzie bidon dla niemowlaka. W przeciwieństwie do niekapków bidon bbox z rurką może wnieść wiele pożytku do życia dziecka. Nie zaburza mowy, tylko wręcz przeciwnie — usprawnia artykulację.

Dziecko pijąc przez rurkę, musi zaangażować cały aparat mowy w ten sposób, ćwicząc umiejętności, które będą przydatne podczas nauki mówienia. Ponadto uczy malca prawidłowo oddychać, usprawniając koordynację przełykania i picia jednocześnie. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zakrztuszenia się dziecka podczas posiłku. Z tego powodu bidon dla niemowlaka od kiedy zostanie wprowadzony, może wnieść wiele korzyści i nauczyć malca wielu nowych umiejętności. Oczywiście nic nie zastąpi picia z kubeczka, jednak bidon ze słomką może być stosowany jako dodatkowa pomoc zarówno w domu, jak i na podwórku.

To od kiedy bidon dla niemowlaka może zostać wykorzystany, jest uzależnione od umiejętności i gotowości dziecka, dlatego warto obserwować swoją pociechę, aby znaleźć odpowiedni moment.

bidon z rurką dla niemowlaka

Jakie zalety może wnieść bidon

Niewątpliwie, od kiedy bidon dla niemowlaka został wynaleziony, cieszy się coraz większą popularnością. Spowodowane jest to zaletami, jakie oferuje małym użytkownikom i ich rodzicom. Przede wszystkim można go zabrać wszędzie, bez obawy o rozlanie. Dziecko może swobodnie z niego pić, ćwicząc w ten sposób aparat mowy. Jest wygodny w użytkowaniu, wykonany z wytrzymałego tworzywa odpornego na dziecięce testowanie.

Bidon z rurką dla niemowlaka doskonale sprawdza się także w podróży, można go zawsze mieć pod ręką lub włożyć do torby podróżnej. Wysokiej jakości produkty wykonane bez użycia szkodliwych substancji są w pełni bezpieczne i nie wytwarzają szkodliwych substancji nawet podczas ekspozycji na promienie słoneczne. Ponadto zazwyczaj wykonane są w taki sposób, aby dostosować się do małej rączki dziecka. W ten sposób maluch sam sobie poradzi z trzymaniem takiego bidonu.

Oczywiście największymi zaletami bidonów dla niemowlaków jest to, że są szczelne i nic się nie wyleje, a także możliwość zabrania ich wszędzie ze sobą. Do zalet bidonów sprawiających, że rodzice tak chętnie je wybierają, można zaliczyć m.in.:

  • możliwość zabrania ze sobą,
  • nieprzepuszczalność,
  • brak szkodliwych substancji,
  • usprawnienie aparatu mowy u dziecka,
  • ćwiczenie jednoczesnego oddychania i przełykania,
  • samodzielność dziecka,
  • łatwość użytkowania przez malca.

Jaki bidon dla niemowlaka będzie najlepszy

Wybierają bidon dla maluszka, warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Najważniejsze, żeby był wolny od szkodliwych substancji takich jak od BPA, ftalanów i PVC. Dodatkowo bidon dla niemowlaka powinien być wytrzymały, aby nie popsuł się podczas pierwszego upadku. Jego pojemność nie powinna być duża, w innym przypadku maluszek nie da rady go podnieść. Wystarczający będzie produkt o pojemności 240 ml. Ponadto musi być szczelny i nie przepuszczać wody nawet podczas intensywnego potrząsania.

Dobrze sprawdzi się bidon z rurką dla niemowlaka silikonową nie za miękką ani nie za twardą — twarda słomka może utrudniać ssanie, podczas gdy miękką malec może traktować jak gryzak. Istotna jest również łatwa obsługa takiego bidonu. Niemowlak powinien sam poradzić sobie z jego otwarciem i napiciem się. Dlatego warto sprawdzać mechanizm otwierania. Bidon dla niemowlaka od kiedy został wprowadzony na rynek, ciągle powiększa swoją ofertę. Można znaleźć różne modele w różnych kolorach, wzorach, z różnymi ustnikami i mechanizmem.

Warto jednak wybierać produkty od znanych i renomowanych producentów takich jak BBOX, aby mieć pewność co do ich jakości. W przypadku bidonów ważna jest także możliwości łatwego czyszczenia i dostępność części zamiennych.

bidon dla niemowlaka od kiedy

Bidon dla niemowlaka od kiedy dziecko może z niego pić

Gdy już wiadomo, na co zwrócić uwagę wybierając bidony z rurką dla niemowlaków, pozostaje kwestia czasu. Za szybkie wprowadzenie takiej formy dla maluszka nie przyniesie żadnych rezultatów, może nawet zniechęcić pociechę do ćwiczenia nowych umiejętności. Z tego powodu warto obserwować dziecko i samemu zdecydować, kiedy będzie odpowiedni czas na ten ważny krok.

Dolna granica wieku, od kiedy bidony dla niemowląt można podawać to 6 miesięcy. Jednak nie wszystkie dzieci w tym wieku mogą być na to gotowe. W końcu jedne rozwijają się szybciej, a innym potrzeba trochę więcej czasu. Czasami umiejętność picia przez słomki bbox pojawia się dopiero po pierwszym roku życia. Dlatego warto ćwiczyć z dziećmi używanie słomki nawet w zwykłym kubeczku. Takie umiejętności może również usprawnić picie wyciskanych musów. Bidony dla niemowląt — od kiedy można próbować podsuwać dziecku? Nawet od 6-miesiąca życia, jednak u większości dzieci taka umiejętność rozwija się dopiero między 8 a 10 miesiącem.

Nie należy się martwić, jeżeli dziecko od razu nie nauczy się korzystać z takiego bidonu, wymaga to czasu. Warto pomagać dziecku w kształtowaniu tego typu umiejętności, jednak bez nacisku. Jeżeli maluch dopiero po roku przekona się do bidonu, to nie trzeba się tym przejmować. Najważniejsze jest, żeby zrobił to w swoim tempie.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5194 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Szybka dostawa.
2024-06-04
Wszystko ok, szybka realizacja zamówienia, produkt zgodny z opisem.
pixel