Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Drewniane klocki edukacyjne

( ilość produktów: 4 )

Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Najważniejsze, aby wybrany produkt był w pełni bezpieczny i pozytywnie wpływał na rozwój malucha. Poszukując zabawki, która spełni te funkcje i dodatkowo będzie interesująca dla małego odbiorcy, można odkryć jak wiele zalet posiadają drewniane klocki edukacyjne. Sprawdź, jakie zalety posiadają tego typu zestawy.

W jakim wieku kupić pierwsze drewniane klocki edukacyjne?

Większość zestawów wieloelementowych jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Ze względu na rozmiary drewnianych klocków edukacyjnych, mogą one być bezpiecznie użytkowane przez młodsze maluchy, nawet od18 miesiąca życia. W tym wieku budowa z klocków, będzie sprawiała im jeszcze sporo trudności, ale może być znakomitym wstępem do poznawania świata kształtów, czy nawet dźwięków.

Drewniane klocki edukacyjne

Dzieci lubią uderzać o siebie różne przedmioty i obserwować jak spadają z wysokości. Jest to wiek kiedy maluszki burzą wszelkiego rodzaju konstrukcje, dlatego wspólna zabawa ze starszym rodzeństwem, albo rodzicem jest tym bardziej wskazana. Powyżej drugiego roku życia, dzieci zaczynają odkrywać prawdziwe możliwości konstrukcyjne stworzonych przez siebie budowli. Zaczyna się pojawiać więcej ciekawych pomysłów na wykorzystanie wszystkich elementów.

Drewniane klocki edukacyjne- mnogość zastosowań

Zastawy do układania najlepiej sprawdzają się do budowy różnych konfiguracji. Rozwijają przy tym wyobraźnię przestrzenną i wspierają ćwiczenia motoryki małej. W drewnianych klockach edukacyjnych zastosowano także motywy o różnej tematyce, które mają pomagać w naucecyfr, czy też nazw zwierząt i roślin. Taka zabawka edukacyjna, pozytywnie wpływa także na kreatywność i logiczne myślenie. Bowiem niektóre zestawy, wyposażone są w funkcjęsortera, co zapewni dodatkową formę zabawy.

Drewniane klocki edukacyjne - Manima.pl

Zalety drewnianych zabawek

Warto przyjrzeć się, jakie wartości dla kupującego i użytkownika, posiadają drewniane produkty:

  • wytrzymałość; drewniane przedmioty przez wiele lat nie niszczą się i zachowują swoją funkcjonalność,
  • wielorakość zastosowań; klocki z drewna nadają się nie tylko do tworzenia unikalnych konstrukcji, ale także do zabawy w domino czy sortowania kształtów,
  • walory edukacyjne; nadrukowane na klockach cyfry pomagają w nauce zapamiętywania,
  • pobudzanie kreatywności i zdolności logicznego myślenia; pomysłowość dzieci najlepiej się kształtuje, kiedy samodzielnie rozwijają krok po kroku swoje umiejętności.

Drewniane klocki edukacyjne dla dzieci

Na podjęcie decyzji o wyborze zabawki, powinny wpływać takie argumenty jak bezpieczeństwo, jakość i wartości kształtujące rozwój. Drewniane klocki edukacyjne bez wątpienia posiadają te wszystkie cechy. Są doskonałą zabawką wspierającą prawidłowy rozwój dziecka na każdym etapie jego życia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 5140 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Jestem bardzo zadowolona z zamówienia, a jeszcze bardziej moja wnusia Mila
2024-04-30
Wszystko zgodne z opisem.Dziewczynki zachwycone.To na pewno nie ostatnie moje zakupy u Państwa.
pixel